НАТО працює над новим пакетом допомоги на $100 млрд

Поділитися:

НАТО розглядає можливість створення п’ятирічного пакета допомоги для України на суму до 100 мільярдів доларів, який буде діяти незалежно від можливих політичних змін на Заході, включаючи можливу перемогу Дональда Трампа на виборах у США.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела.

Одне з джерел, ознайомлених із ситуацією, розповіло газеті про плани НАТО розробити такий пакет допомоги, що, як вони вважають, буде переходом через “Рубікон”. У цьому плані альянс має координувати використання 100 млрд дол, які нададуть 32 країни-члени НАТО.

Згідно з цією ініціативою, НАТО отримає контроль над керівництвом контактною групою США з Україною та керуватиме постачанням летальної зброї до Києва. Пропозицію, яку відомо представив генсек НАТО Єнс Столтенберг, обговорять на зустрічі глав МЗС НАТО в Брюсселі цього тижня.

План Столтенберга передбачає значно скромнішу американську фінансову участь, ніж раніше планувалося. Відповідно до однієї з обговорюваних схем, США мають надати в загальний фонд НАТО лише $16 млрд.

Прихильники цієї ідеї вважають, що створення подібного фонду дозволить країнам НАТО представити конкретні результати саміту альянсу у Вашингтоні і надати підтримку Україні, не дивлячись на опозицію деяких країн-членів до її вступу в альянс.

Нагадаємо, російські окупаційні війська нанесли удар по селу Новоосинове у Куп’янському районі Харківської області, що призвело до загибелі батька та його неповнолітнього сина.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2024 року - 22:53
Станом на 19 квітня в Єдиному реєстрі зброї вже зареєстровано...
17 Квітня 2024 року - 18:26
27 квітня 2024 року з 11-00 до 16-00 у серці...
15 Квітня 2024 року - 23:08
Понад чотири місяці студенти проходять навчання в соціальній акторській школі...
12 Квітня 2024 року - 13:41
Hillel IT School підписують у “Вчасно” навіть інструктажі з питань...