Тренди корпоративного управління в 2024 році – розповідає експерт Олена Нусінова

Поділитися:

Новий закон про корпоративне управління, який було прийнято лише у 2024 році, багато чого змінить. Насамперед йдеться про роботу наглядових рад, але є й інші дуже важливі зміни. Що кажуть експерти стосовно його ефективності? Як скоро будуть введені всі ті нові правила, які прописані у законі – про все це нам розповість Олена Нусінова, Д.Е.Н. MBA, DBA, експерт з корпоративного управління.

Пані Олено, новий закон про корпоративне управління в Україні, який було прийнято у 2024 році, має значний вплив на державні підприємства. Які основні зміни відбулися завдяки цьому закону?

Закон вніс ряд суттєвих нововведень. Наприклад, наглядові ради отримали значно більше повноважень для керування підприємствами, але разом з тим і більше відповідальності. Важливою є зміна у вимогах до прозорості діяльності підприємств, що дозволяє інвесторам та громадськості краще розуміти, як вони функціонують.

– Які приклади можемо розглянути, де цей закон уже показав свою ефективність?

Один із яскравих прикладів — це компанія “Нафтогаз”, де оновлено структуру наглядових рад і значно покращено системи внутрішнього контролю, ризик-менеджменту та аудиту. Це не тільки сприяє кращому корпоративному управлінню, але й забезпечує більшу прозорість у фінансових операціях. Я вважаю що можливо це пов’язано з тим, що функції де корпоративне управління в самому «Нафтогазі» була змінена і була досягла ефективності на внутрішньому рівні і ми бачимо такий відбиток на зовнішньому рівні реальний результат.

Чи є слабкі сторони у цього закону, які потребують допрацювання?

Незважаючи на очевидні позитиви, деякі слабкі сторони все ще існують. Наприклад, потрібно детальніше регулювати процеси призначення та звільнення членів наглядових рад, щоб уникнути можливості політичного впливу або корупції. Також важливим є посилення незалежності наглядових рад від державного апарату.

Які кроки ви бачите для подальшого розвитку корпоративного управління в Україні?

Наступним кроком має стати розробка та імплементація стандартів для оцінки ефективності роботи наглядових рад, а також забезпечення їхньої незалежності та професіоналізму. Важливо також залучити міжнародних експертів для адаптації кращих світових практик в українських реаліях. Впровадження сучасних технологій у процеси внутрішнього аудиту та контролю також є критично важливим для підвищення довіри міжнародних інвесторів до українського корпоративного сектора.

Враховуючи ці виклики, яке майбутнє ви бачите для українських державних підприємств у контексті глобальних ринків?

Я вірю, що за умови належного виконання цього закону та його подальшого розвитку, українські державні підприємства зможуть досягти нових рівнів ефективності та конкурентоспроможності. Це, своєю чергою, відкриє перед ними більш широкі можливості для інтеграції в міжнародні ринки, що сприятиме загальному економічному зростанню України. Ми вже спостерігаємо збільшення інтересу з боку іноземних інвесторів, що є позитивним сигналом.

Перший Бізнесовий, сьогодні дізнався багато нового стосовно корпоративного управління. Залишилось дочекатися, коли все повноцінно запрацює в Україні, а ми побачимо потужні зміни.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
12 Червня 2024 року - 21:21
Незважаючи на можливе підвищення акцизів на пальне на 1,5–2 грн....
12 Червня 2024 року - 19:53
Один з оперативників розвідки РФ, який безпосередньо займається проведенням дезінформаційної...
12 Червня 2024 року - 13:43
Адміністрація американського президента планую посилення обмежень на доступ Китаю до...
11 Червня 2024 року - 18:06
У 2024 році ІТ-сфера України продовжила свій динамічний розвиток, незважаючи...