Перемир’я між росією і Україною означатиме виправдання всіх російських злочинів в Україні – Штайнмаєр

Поділитися:

Укладення перемир’я між рф і Україною на поточному етапі змусить визнати окуповані рф території України, а значить таким чином відбудеться легітимація вчинених росією порушень міжнародного права, – вважає президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Режим припинення вогню наразі закріпить ту несправедливість, якої вже було завдано. Це означало б, що росія залишає за собою окуповану територію, а отже – схвалено буде порушення кордонів, нехтування міжнародним правом і крадіжку території. Це не може бути сенсом режиму припинення вогню», – розповів Штайнмаєр в інтерв’ю Deutche Welle.

Утім, як заявив він, нинішні фаза війни поки не демонструє воєнного вирішення ситуації.

«Слава Богу, люди в Україні відважні, з повною віддачею зустрічають загрозу. Ми також бачимо українську армію, що відбила, здавалося б, такого надсильного противника в особі російської армії. Але це не та вирішальна ситуація, в якій уже зараз видно вихід. У будь-якому разі, я його не бачу. Й усі поради встановити зараз режим припинення вогню – звісно, легковажні», – наголосив Штайнмаєр.

До того ж, за словами німецького президента, наразі не напрацьовані гарантії безпеки для України, про які говорив український президент Володимир Зеленський.

«Ми все ще перебуваємо на етапі, коли ми не можемо точно сказати, як такі гарантії безпеки могли б виглядати», – сказав він.

Утім Штайнмаєр  визнав, що критика Німеччини у її політиці щодо допомоги Україні на початку в чомусь була справедливою, однак, за його словами, відбулось «переосмислення». За його словами, і в уряді, і населення Німеччини зрозуміли, що війна в Україні означає, що безпека Європи більше не має гарантій.

На думку президента Німеччини, країна повинна продовжувати допомагати українцям у найближчі місяці, оскільки російські атаки є частиною російської стратегії «вдарити по цивільному населенню, знищити всю країну».

Раніше президент Німеччини під час відвідування логістичного центру Німецького Червоного Хреста закликав до посилення допомоги Україні у зв’язку з масовим руйнуванням енергетичної інфраструктури в Україні.

«Мільйони українців зараз стикаються з зимою великих потреб, темряви і холоду», – сказав Штайнмаєр.

На його думку, німецькі міста мали би підтримати українські міста та муніципалітети, аби спростити надання допомоги небюрократичним шляхом від людини до людини.

Він також закликав до пожертв для того, щоб гуманітарні організації могли закупити, наприклад, генератори або обігрівачі.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Лютого 2023 року - 14:26
На щорічній конференції Big Trade-Marketing Show-2023: Моменти істини сьогодення зберуться...
25 Січня 2023 року - 9:00
Які особливості розкриття інформації про кінцевого бенефіціарного власника? Які можливі...
24 Січня 2023 року - 14:55
Вже у ці вихідні з 28 по 29 серпня у...
18 Січня 2023 року - 17:08
Григорій Козловський і футбольний клуб "Рух" перерахували 200 тисяч гривень...