Китай має платити за свою допомогу та підтримку РФ, — НАТО

Поділитися:

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що для Китаю мають бути наслідки за підтримку Росії у війні проти України. Про це він сказав під час виступу в аналітичному центрі Wilson Center у Вашингтоні, його цитує AFP.

Генсек Альянсу звинуватив Китай у розпалюванні війни РФ проти України на тлі заяв США у тому, що Пекін допомагає відновлювати Москві її військово-промисловий комплекс.

“Лідер КНР Сі Цзіньпін намагався створити враження, що він відходить на задній план у цьому конфлікті, щоб уникнути санкцій і зберегти торгівлю”, – заявив Столтенберг.

Втім, зауважив він, реальність така, що Китай підживлює найбільший збройний конфлікт в Європі з часів Другої світової війни, і водночас хоче підтримувати хороші відносини із Заходом.

“Пекін не може мати і те, і інше. В якийсь момент – і якщо Китай не змінить курс – союзники повинні мають змусити його заплатити. Повинні бути наслідки”, – зазначив генсек НАТО.

Столтенберг також вказав, що чим надійнішою буде довгострокова підтримка України, тим швидше Москва зрозуміє, що вона не зможе перечекати західні країни.

“Це може здатися парадоксом, але шлях до миру – це більше зброї для України”, – резюмував він.

Минулого тижня країни “Групи семи” заявили, що продовжать вживати заходів проти суб’єктів у Китаї та третіх країнах, які матеріально підтримують військову машину РФ у її загарбницькій війні проти України.

Нагадаємо, що міністерство фінансів США виявило понад десяток схем ухиляння Росії від санкцій проти її військово-промислової бази та наклало обмеження на понад 90 іноземних осіб і компаній, насамперед із Китаю та Туреччини.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Липня 2024 року - 17:51
Президент вніс до Верховної Ради законопроєкти про затвердження його указів...
21 Липня 2024 року - 21:29
Коли військовозобов'язана особа отримує повістку для уточнення даних, вона може,...
19 Липня 2024 року - 20:01
24 липня  2024 року відбудеться знакова подія для всіх, хто...