Як новий пакет допомоги США Україні може вплинути на хід війни

Поділитися:

Ситуація із законопроєктом про допомогу для України поступово завершується у американському Конгресі. Що отримають Збройні сили України у новому пакеті, як швидко це станеться і чому влада Російської Федерації відреагувала на цю подію особливо різко .

В Конгресі розібралися. Коли чекати зброю

Епопея із законопроектами про допомогу Україні у Палаті представників, нижній палаті Конгресу США, нарешті завершилася. Майже половина представників Республіканської партії, разом із представником трампістського її крила, спікером Палати Майком Джонсоном, нарешті проголосувала “за” переформатований (без жодних втрат, варто відзначити) білль.

Далі ситуація уже повністю під контролем Білого дому, тож залишилося лише дочекатися підпису Джо Байдена — і, як пишуть американські ЗМІ, Пентагон в той же момент буде готовий розпочати відправлення чергового пакету військової допомоги до України.

Чи ж насправді усе відбудеться настільки швидко? Військовий експерт Дмитро Снєгирьов, до якого Новини.LIVE звернулися з проханням прокоментувати ситуацію навколо цього законопроєкту, упевнений — ЗСУ отримають цей пакет досить швидко. Особливо деякі пункти цього пакету — скажімо, артилерійські снаряди.

Чому республіканці здалися і підтримали допомогу Україні

Експерт пояснив свою упевненість. Справа в тому, що затягування процесу ухвалення допомоги для воюючої з російськими агресорами України ударило уже не тільки по шансах нашої армії на фронті — а й по міжнародній репутації самих Сполучених Штатів.

Фактично, республіканці в Палаті представників, влаштувавши цей майже піврічний марафон — поставили під сумнів світове лідерство своєї країни. А подібні речі неприпустимі для будь-якої поважної політичної сили, яка прагне здобути чи утримати підтримку американського суспільства. Саме тому і Джонсон, і Трамп, який був головним каменем спотикання, настільки різко змінили свою позицію.

А ще тому, що це било і по їхніх шансах на листопадових виборах. Звісно ж, перш за все по шансах Дональда Трампа. Недаремно ж незадовго до результативного голосування свіжа соціологія продемонструвала дуже неприємну для фактичного представника Республіканської партії на президентських виборах (офіційно висунення кандидатів відбудеться улітку) — він почав програвати Джо Байдену.

Що Україна отримає якнайшвидше

Саме тому американські конгресмени уже були змушені завершити цей процес. Це було і в їхніх інтересах. А також в інтересах Європейського Союзу, як це не дивно прозвучить. Дмитро Снєгирьов наголосив, що одними із перших американці пришлють до України артилерійські снаряди.

Тут причиною є те, що та партія снарядів, пошуком якої опікувався президент Чехії Петр Павел — вона прибуде до України орієнтовно наприкінці травня. Тож американські снаряди будуть потрібні тут і зараз, аби закрити цю прогалину до моменту постачання європейцями обіцяного і начебто знайденого мільйона снарядів.

Втім, не цими боєприпасами єдиними. Дмитро Снєгирьов упевнений, що у новому пакеті буде і артилерійська техніка — як ствольна, так і реактивна, будуть системи протиповітряної оборони (як із США напряму, так і “револьверною схемою” з Іспанії та Греції). А також будуть далекобійні ракети ATACMS. І з ними пов’язана найяскравіша реакція на результативне голосування у Палаті представників — реакція керівництва Російської Федерації та кремлівських пропагандистів.

Нагадаємо, що і медіапропагандист Володимир Соловйов, і міністр Сергій Лавров почали погрожувати Україні превентивним ядерним ударом — саме через ATACMS’и. Чому ж Кремль відреагував так бурхливо, хоча ЗСУ раніше уже отримували і використовували (успішно, звісна річ) ці американські ракети? Причина тут, зазначив Дмитро Снєгирьов, проста.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Травня 2024 року - 19:42
Як мотивувати працівників використовувати ЕДО (електронний документообіг) та підписувати понад...
26 Травня 2024 року - 21:22
Влада в Україні має намір завдати рішучого удару по тіньовій...
23 Травня 2024 року - 13:57
У 2014 році, а можливо і раніше, в Україні з'явилося...
21 Травня 2024 року - 11:43
У Міжнародний день музеїв, який відмічають щорічно 18 травня, у...