ЄС надасть новий план фінансування України на 2023 рік

Поділитися:

9 листопада Європейський Союз презентує новий механізм надання Україні фінансової допомоги у 2023 році. Про це пише видання Bloomberg з посиланням на власні джерела.

За словами чиновників, знайомих з планом, він встановить стійку основу, за якою надаватиметься фінансування Україні у 2023 році. При цьому це буде гнучкий документ, який дозволятиме коригувати суми допомоги відповідно до потреб України. План також повинен допомогти підготувати ґрунт для реконструкції країни після війни.

Кошти надходитимуть за рахунок фінансової «подушки» у бюджеті Євросоюзу. Утім, цей варіант вимагає одностайної підтримки усіх 27 держав-членів Євросоюзу, а Угорщина вже попередила, що не даватиме грошей на європейський кредит Україні. Тому, як повідомили джерела видання, план все ще обговорюється і може бути зміненим.

Планується, що фінансова допомога Україні надходитиме в вигляді позик на вкрай пільгових умовах. Їх можна буде використовувати для покриття нагальних потреб, відновлення критичної інфраструктури та післявоєнну реконструкцію.

За інформацією, щомісячна фінансова допомога Євросоюзу, як інформувалося раніше, становитиме 1,5 млрд євро, утім для її отримання Україна має виконати низку умов. Зокрема, йдеться про подальше втілення реформ у галузі верховенства права, управління, посилення боротьби з відмиванням коштів і корупцією, що сприятиме також її зусиллям задля набуття членства в ЄС.

Наступного року Україні потрібно близько 38 мільярдів доларів, і адміністрація Байдена дала сигнал, що готова покрити приблизно половину рахунку. Решту необхідної допомоги можуть покрити за рахунок європейської фіндопомоги.

Нагадаємо, Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у телефонній розмові із Володимиром Зеленським заявила про підтримку України наступного року. Планується надавати на поточні потреби України по 1.5 млрд євро щомісячно.

Підписуйтесь на Перший Діловий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Листопада 2022 року - 14:39
До мирних жителів окупанти застосовували електричним струм, металеві труби; людям...
15 Листопада 2022 року - 18:19
Україна відправила за два дні 400 тисяч тонн зерна
14 Листопада 2022 року - 18:27
Жодних масових святкувань ніде не буде