Україна очікує на 2,5 мільярда євро від ЄС вже наступного тижня

Поділитися:

Черговий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу у розмірі 2,5 мільярда євро Україна очікує отримати вже 22 листопада.

Про це повідомив 18 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками переговорів у Києві з виконавчим віцепрезидентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом.

«Ми очікуємо вже наступного тижня 22 листопада на отримання 2,5 мільярдів євро чергового траншу макрофінансової допомоги», — сказав Шмигаль.

Також у ході зустрічі йшлося про «загрози, які несе війна рф проти України та всієї Європи, перспективи притягнення росії до відповідальності, посилення санкційного тиску на москву та подолання викликів у сфері фінансів та енергетичної безпеки», — додав урядовець.

Також Прем’єр Шмигаль привітав рішення Єврокомісії про започаткування нового інструменту макрофінансової допомоги ЄС для України у 2023 році на суму 18 мільярдів євро.

«Ця підтримка дозволить уряду України профінансувати видатки зокрема на гуманітарні та соціальні сфери. Ми сподіваємося на отримання першої часини фінансування ЄС у рамках макрофінансової допомоги вже у січні 2023 року», — сказав він.

За словами Валдіса Домбровскіс, наразі  пропозиція макрофінансової допомоги розглядається європейським парламентом і країнами-членами ЄС.

«Я сподіваюся що вони зможуть схвалити програму на початку грудня, що дозволить Єврокомісії надати перший транш уже на початку січня 2023 року, якраз вчасно, для того, щоб можна було покрити нагальні потреби України на початку року», — сказав він.

Нагадаємо, Європейська Комісія офіційно оприлюднила пропозицію надати Україні у 2023 році до 18 млрд євро в новому форматі «”макрофінансової допомоги плюс» для стабільного забезпечення життєдіяльності державних функцій під час війни.

Підписуйтесь на Перший Діловий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Листопада 2022 року - 14:39
До мирних жителів окупанти застосовували електричним струм, металеві труби; людям...
15 Листопада 2022 року - 18:19
Україна відправила за два дні 400 тисяч тонн зерна
14 Листопада 2022 року - 18:27
Жодних масових святкувань ніде не буде