Український бізнес неможливий без України: ТОП-10 найпотужніших інвесторів під час війни

Поділитися:

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує, що цього року інвестує в Україну 1,5 мільярда євро. Звісно, закордонні інвестиції – це дуже добре. Але не стоїть осторонь військової економіки і вітчизняний бізнес, продовжуючи інвестувати, не дивлячись на війну.

Інвестиції є важливим фактором розвитку економіки будь-якої країни, а для України, зокрема, в умовах війни, вони набувають ще більшої значущості. Війна значно вплинула на економічну ситуацію, але також створила нові можливості для підприємців і інвесторів. Інвестування в український бізнес під час війни — це не тільки допомога відновленню країни, але й шлях до відновлення стабільності, розвитку нових технологій, інфраструктури та створення нових робочих місць.

В умовах війни інвестиції в стратегічні галузі, такі як агробізнес, енергетика, IT-сектор, інфраструктура та виробництво, можуть стати важливим рушієм для відновлення економіки та забезпечення сталого розвитку країни після перемоги. Українські інвестори, які підтримують економіку в цей складний час, не лише сприяють відновленню держави, але й демонструють значну стійкість та стратегічний підхід до розвитку національного бізнесу.

«ПЕРШИЙ БІЗНЕСОВИЙ» зробив підбірку ТОП-10 вітчизняних інвесторів, які активно підтримують українську економіку, інвестуючи в ключові сектори.

 

Credit Agricole інвестує у відновлення

Credit Agricole є частиною міжнародної групи Crédit Agricole (Франція), що в ТОП-10 найбільших банків у світі.

Вже понад 30 років Credit Agricole працює на українському ринку, підтримує клієнтів, команду та суспільство, робить свій внесок в економіку. Компанія ефективно працює, генерує прибуток і зберігає його в Україні, щоб інвестувати в її майбутнє. Понад 8 млрд грн – сума податків та зборів за результатами діяльності банку за період з 2022 по 2024 рр.

У 2024 року банк презентував свою стратегію AIR 2028: Aim is to Invest in Recovery, ключова мета якої – інвестувати у відновлення країни.

Credit Agricole залучає іноземний капітал в Україну і співпрацює з ЄБРР, МФК в рамках різних міжнародних програм. «Так вдається сприяти підтримці бізнесу та відбудові країни. 200 млн євро – сума фінансування в межах проєктів з ЄБРР та МФК. Банк є стратегічним партнером для агрокомпаній (50% кредитного портфеля юридичних осіб припадає саме на цей сектор), підтримує розвиток великого корпоративного бізнесу та представників МСБ», – коментує Александр Чеснакофф, член правління Credit Agricole.

А ще – це соціально відповідальний бізнес, адже від початку повномасштабного вторгнення він спрямував 150 млн грн на понад 60 благодійних проєктів. В межах власної програми КСВ «WeCare!» компанія підтримує медичні, освітні заклади та соціальні установи: придбали більше 190 одиниць медичного обладнання, 40 генераторів, 2 реанімобіля, 2 будинки сімейного типу. Також у 2024 реалізували наймасштабніший за історію Crédit Agricole благодійний проєкт в Україні на суму майже 45 млн грн: нове реанімаційне відділення інтенсивної терапії новонароджених Київського обласного перинатального центру. На ці кошти компанія зробила капітальний ремонт приміщення та закупила 130 одиниць сучасного медичного обладнання та інших необхідних приладів.

Банк фінансує екопроєкти, підтримуючи енергетичну незалежність та просуваючи стале споживання серед клієнтів та всередині компанії.

Окрім того, банк створює робочі місця та є надійним роботодавцем для 2200 співробітників.  Жодних скорочень, покращені страхові поліси,  від початку війни Креді Агріколь спрямував: 208 млн грн – на соціальну підтримку співробітників, близько 55 млн грн щороку йде на програми медичного страхування та життя, 10 млн грн –  на відпочинок та відновлення співробітників з родинами (2070 людей вже скористалися цією можливістю).

AXOR Industry – інвестиції в соціальні ініціативи та розширення виробництва

Компаній AXOR Industry є єдиним в Україні виробником фурнітури для вікон та дверей, і одним із лідеров виробництва цієї галузі в Європі. Підприємство AXOR Industry відноситься до будівельної галузі, оскільки виробляє надзвичайно важливу складову для вікон та дверей – фурнітуру, яка забезпечує тепло, затишок та безпеку в кожному домі.

Сьогодні компанія приділяє особливу увагу виробництву інноваційних продуктів, завдяки яким в Україні будуватимуться сучасні житлові та комерційні об’єкти після закінчення війни. З 2023 року AXOR активно інвестує в розширення виробничих потужностей та розробку нових технологій у віконному виробництві.

Нові системи української фурнітури AXOR для розсувних конструкцій та вікон великого розміру допоможуть архітекторам і будівельникам реалізовувати сміливі проєкти. Це означає більше світла, комфорту та енергоефективності у майбутніх будівлях України.

AXOR Industry – міжнародна компанія, яка спеціалізується на виробництві фурнітури для світлопрозорих конструкцій. У 2011 році AXOR збудувала сучасний завод у Дніпрі завдяки стартовим інвестиціям у 25 млн євро. Незважаючи на всі виклики, компанія не лише зберегла виробництво, а й продовжила його розширювати навіть після 24 лютого 2022 року.

Сьогодні загальний обсяг інвестицій AXOR Industry перевищує 40 млн євро. Завод відповідає європейським стандартам (EN та DIN), має автоматизовані процеси виробництва, екологічну безпеку та власні сертифіковані лабораторії для контролю якості продукції.

AXOR Industry – це не лише про виробництво, а й про людей. Компанія підтримує принципи стратегічного розвитку співробітників, соціальної відповідальності, допомоги ветеранам та постійних інновацій.

Компанія AXOR не лише продовжила розвиток виробництва та експорту, а й взяла активну участь у соціальних ініціативах:

  • Забезпечили роботою 350 сімей, включно з родинами ВПО та військових.
  • Співпрацюють з ветеранами, фінансуючи їхню реабілітацію та навчання у партнерстві з Ветеранським кластером України.
  • Щомісяця перераховують 2% від продажів новинок на «Мобільний госпіталь», який щодня рятує понад 100 життів.
  • Підтримують мобілізованих співробітників та допомагають їхнім родинам.

Генеральний директор AXOR Industry Осман Йилмаз зазначає:

«Ми віримо, що навіть у найскладніші часи можна знаходити можливості для розвитку. AXOR Industry залишається відданим своїй місії: створювати якісний продукт, підтримувати економічну стабільність України та будувати майбутнє разом із нашими партнерами по всьому світу.»

AXOR Industry – це інвестиції в майбутнє країни, підтримка її економіки та реальна допомога тим, хто цього потребує.

«Октава Капітал» – інвестиції в перемогу

«Октава Капітал» – лідер інвестиційного ринку з 30-річним досвідом роботи.  Як зазначили у компанії, сьогодні там активно працюють з метою створення умов для збереження незалежності, становлення безпеки та економічного розвитку України в майбутньому – загалом через залучення до спільних інвестиційних проєктів клієнтів та партнерів з числа потужних міжнародних інноваційних технологічних компаній з досвідом побудови масштабних бінесів, компаній, з якими співпадали б цінності «Октава Капітал».

Ресурсно інвестиційний фокус «Октава Капітал» суттєво змістився на розробку Dual-use technology, підтримку обороноздатності та стратегічно важливих галузей. Компанія впровадила у себе систему управління ризиками, яка дозволяла б зберегти стабільність операційної діяльності, гнучкість у прийнятті рішень, прогнозованість розробок та випуску нової продукції. Серед уже відомих широкому загалу розробок, рішення «FENEK» та «ZIR» розроблені безпосередньо для використання Силами безпеки і оборони України. Є інші розробки, у які були інвестовані кошти, але їх компанія представить трохи згодом.

«Важливими напрямками інвестицій є цифровізація, автоматизація та розвиток компетенцій ключових співробітників. Стратегічне (довгострокове) планування з щоквартальним коригуванням тактики, ефективне операційне управління ресурсами стали ключовими факторами стійкості. У своїй діяльності окрім поточних кібербезпеки, криптографії, системної інтеграції, дистрибуції, ми керуємось і рекомендуємо нашим партнерам та колегам-інвесторам розвивати нові напрями і готувати інвестиційні проєкти вже зараз, не очікуючи завершення війни. Для прикладу, наша компанія розпочала інвестувати  у видобуток сировини для виробництва стратегічних матеріалів з відбудови, продовжуючи інвестувати у нову для себе сферу бізнесу, готуючи активну реалізацію проекту після завершення війни», – кажуть в перс-службі «Октава Капітал».

У 2024 році компанія організувала понад 500 ESG-ініціатив, охопивши близько 100 тисяч людей. Зусилля були спрямовані на екологічні програми, соціальну підтримку постраждалих, освітні проєкти для дітей та молоді. В умовах триваючої війни Октава Капітал продовжувала свою політику збереження робочих місць та забезпечення підтримки працівників, продовживши програми психологічної допомоги та медичного страхування. Особливу увагу приділяли гендерному балансу в командах, створенні рівних можливостей для всіх працюючих, підтримці сімей працівників.

«Октава Капітал» підтримує об’єднання компаній у рамках Оборонного альянсу, спрямованого на координацію зусиль у розробці інноваційних технологій. Це є частиною стратегії компанії, орієнтованої на формування екосистеми для сталого розвитку оборонних проєктів, яка в майбутньому забезпечить технологічну перевагу України.

Тетяна Андріанова— СЕО Octava Capital, Голова Комітету з корпоративної безпеки Групи компаній Октава, керуючий партнер Nota Group, заступник голови правління АПКБУ, коментує: «Інвестування в Україну під час війни – це не просто про бізнес, це про відповідальність, безпеку та стратегічний розвиток.

 «Аврора» робить ставку на логістику

«Аврора» є однією із найбільших українських торгових мереж України, має понад 1 600 магазинів в Україні та понад 30 магазинів у Румунії. За 2024 рік створено 3 000 нових робочих місць, загальна кількість співробітників – понад 15 000 осіб.

Виторг мережі «Аврора» за 2024 рік склав 38,5 млрд грн, з яких компанія сплатила 6,4 млрд грн податків та зборів.

Минулого року «Аврора» реалізувала низку масштабних ініціатив, спрямованих на підтримку Сил Оборони і зміцнення обороноздатності країни. У 2024 році компанія передала на благодійність 343,6 млн гривень.

Мережа  «Аврора» також зосередилася на автоматизації логістичних процесів та будівництві нових розподільчих центрів, що дозволяє скоротити витрати на транспортування та забезпечити стабільність постачань навіть у складних умовах. Завдяки впровадженню інноваційних систем (WMS, TMS, GPS) вдалося підвищити ефективність управління запасами та логістикою.

У 2024 році «Аврора» зробила свій перший прямий масштабний внесок у відбудову країни, придбавши у Стоянці під Києвом логістичний комплекс West Gate Logistic, який зазнав руйнувань під час війни. Комплекс включає земельну ділянку площею 14,4 га, склад площею 7 400 кв. м і зруйноване приміщення площею 90 000 кв. м. Відновлення складу заплановане на лютий 2025 року, а повноцінний запуск інноваційного логістичного комплексу — до кінця 2026 року. Сума інвестицій — понад 50 млн євро. У результаті «Аврора» отримає один із найбільших складських об’єктів у Київському регіоні, що також дозволить оптимізувати логістичні процеси та підтримати подальше зростання мережі.

Інвестиційні плани мережі мультимаркетів «Аврора» були скориговані відповідно до викликів війни. Основна увага приділяється підтримці існуючих магазинів, розширенню мережі та забезпеченню безперебійної роботи бізнесу навіть під час відключень електроенергії.

Як соціально відповідальний бізнес, «Аврора» робить акцент на підтримку людей у цей складний час, компанія інвестує значні ресурси в IT-розробки. Наприклад, прайсчекери власного виробництва – пристрої, що дозволяють легко перевіряти ціни на товари. У людей лімітований бюджет на витрати в магазинах і їм важливо знати актуальні ціни.

Прайсчекери, каси самообслуговування в «Аврорі» збирають самостійно, підрядники лише ріжуть та фарбують метал. Із цікавого – усі каси мають голосові підказки. Це повністю власна розробка, і вона дає можливість оперативно вносити зміни та вдосконалювати рішення. Ще одним прикладом інновацій у мережі стали сервіси керування цінниками. Співробітники «Аврори» мають мобільні принтери, які дозволяють оперативно оновлювати паперові цінники.

Мережа «Аврора» демонструє, що системні інвестиції у розвиток логістики та технологій є ключем до стійкості та стабільності бізнесу в кризових умовах.

Univest: створення і турбота

Фабрика паперового пакування Univest є одним із лідерів у виробництві екологічних пакувальних рішень в Україні.

Головна місія  – надавати фуд індустрії стійкі, функціональні та високоякісні пакувальні рішення  з турботою про людей та довкілля.

Univest у минулому та й у 2025 році зосереджується на чотирьох ключових напрямах:

  • інвестиції у людський капітал: навчання співробітників, підтримка їх кваліфікації та впровадження програм мотивації;
  • інновації у виробництво та технології: модернізація обладнання для підвищення ефективності та зменшення відходів під час виробництва екологічної продукції;
  • інвестиції у продовження реалізації концепції ощадливого виробництва в компанії.
  • інвестиції у збільшення експорту, зокрема у Великобританію, Нідерланди, Польщу, Німеччину Латвію, Румунію

Основний акцент у компанії зробили на диверсифікацію джерел енергії та оптимізацію виробничих процесів. Univest активно інвестує в сонячну енергетику. Завдяки першій сонячній електростанції  вдалося скоротили витрати на енергію. Зараз відбувається будівництво другої чергу потужністю 600 кВт, яка забезпечить альтернативне енергозабезпечення фабрики. Зростання бізнесу вимагає розширення складських потужностей. саме тому компанія планово інвестувала в будівництво складу, закупівлю стелажної системи  на 3500 палето-місць,  а також повне оновлення складської техніки.

Нові екологічні продукти Univest:

1️. UniLids – кришки з пресованої пульпи (целюлози), що є альтернативою полімерним аналогам. Продукт відповідає потребам європейських ринків, де акцент зроблено на зменшення пластикових відходів.

2️.  UniCup –стакани з картону з бар’єрним покриттям замість поліетиленового . В асортименті — вся лінійка існуючих розмірів, технології 3D, Soft Touch, двостінні та одностінні стакани для холодних і гарячих напоїв.

Запуск UniLids та UniCup допоможе Univest задовольнити зростаючий попит на екологічну продукцію в Україні та за її межами. Обидва продукти відповідають сучасним вимогам пакування та є оптимальним рішенням для QSR, HoReCa та рітейлу.

Univest – компанія, що не лише виробляє екологічні рішення, а й створює майбутнє відповідального споживання.

Генеральний директор Univest – Володимир Кудряшов коментує: «Ми впевнені, що реалізація запланованих проєктів дозволить нам зміцнити позиції компанії на ринку та значно розширити експортний потенціал, здійснюючи вагомий внесок у сталий розвиток. Успіх діяльності Univest вимірюється не лише зростанням бізнесу, а й рівнем задоволеності споживачів: це головний показник нашого партнерства та ефективності роботи».”

АТБ – розвиток роздрібної мережі

 Минулий рік видався для АТБ виснажливим марафоном. Це стосується, як економічних і робочих процесів, так і інвестиційної діяльності. Проте компанія стійко притримується своєї традиційної стратегії динамічного розвитку, працює над розширенням торговельної мережі, стабільно посилює економіку бюджетними надходженнями.

За попередніми підрахунками протягом 2024-го року обсяг інвестиції компанії склав майже 7 млрд. грн., що на 4,4 млрд. грн. більше попереднього року. Було відкрито 47 нових магазинів, ще 11 було модернізовано. Це майже у тричі менше ніж у довоєнні роки, адже основні зусилля були спрямовані на відновлення, енергетичну незалежність, безпекові і благодійні ініціативи, диджитал-проєкти та інновації.

98% магазинів мережі (наразі їх кількість складає 1 257) було обладнано альтернативними джерелами електроенергії. Розпочато встановлення власних сонячних електростанцій — облаштовано 40 магазинів, ще 180 магазинів на стадії облаштування.

Протягом року до бюджетів всіх рівнів підприємствами АТБ сплачено 28,61 млрд.грн. (роком раніше цей показник становив 25,06 млрд. грн). У різних куточках країни створено майже 2 тисячі нових робочих місць. Загальна сума благодійної допомоги від АТБ українським захисникам у 2024-му наблизилась до позначки у 2 млрд. і продовжує стрімко зростати. Сили оборони отримали від компанії понад тисячу новеньких автівок спецпризначення та не меншу кількість сучасних дронів.

Для покупців було запущено оновлений мобільний додаток АТБ 2.0, який фактично створив зручну екосистему із корисними сервісами, а також відбувся вихід на ринок нової власної торгової марки АТБ «День у День».

Основними інвестиційними напрямками прийдешнього року стануть подальший динамічний розвиток роздрібної мережі, відновлення економіки та неодмінна підтримка українських захисників.

Terwin – українського бізнесу немає без України

Корпорація TERWIN створена для масштабування успішного досвіду бізнесів у стратегічних проєктах для розвитку України. Сьогодні TERWIN є об’єднанням 17-ти компаній  До Корпорації входять торговельні мережі EVA та VARUS.

Головне завдання Корпорації — підвищити ефективність кожного бізнесу та залишатися економічною опорою для держави.

У бізнесах Корпорації працюють близько 20 000 людей. Обсяг реалізації склав $1,2 мільярди за 2023 рік. Лише 570 мільйонів гривень з початку війни спрямовано на гуманітарні проєкти та допомогу армії, 3 мільярди податків було сплачено за рік. У компанії підрахували, що інвестували у розвиток та економіку понад 3 млрд грн інвестицій.

Український підприємець, засновник і співвласник національних торговельних мереж EVA і VARUS, президент Корпорації TERWIN.

Руслан Шостак у 2022 році заснував Благодійний Фонд, щоб допомогти армії та найменш захищеним верствам населення, в тому числі дітям-сиротам.

Нині Фонд допомагає армії, постачаючи на фронт потужні та швидкі автівки. Проєкт Геройкар став єдиною національною платформою по забезпеченню ЗСУ колісним транспортом. Близько 500 автівок Ford і SsangYong вже закуплено в межах програми.

У благодійні проєкти від початку війни Руслан Шостак інвестував $5,2 млн власних коштів.

Розпочато масштабне будівництво логістичних хабів на 1 млн кв.м у чотирьох областях України — Одеській, Львівській, Дніпропетровській і Київській. Обсяг інвестицій у проєкт складає близько $ 700 млн.

Українського бізнесу немає без України. Це важливо розуміти та робити все можливе для перемоги. Під час війни це наше основне завдання і все інше відходить на другий план. Найголовніші інвестиції зараз — в нашу армію, економіку, школи та лікарні. Якщо цього не буде, то і країни теж не буде. Сьогодні кожен має не шукати виправдань і чекати допомоги, а брати і робити все, що необхідно. Світ не застиг, він розвивається, і ми, попри важку ситуацію у країні, маємо розвиватися разом з ним – Руслан Шостак

МХП – лідер з інвестицій

МХП – міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій за версією видань Forbes Ukraine та NV, є одним з найбільших інвесторів в Україні.

За час повномасштабного вторгнення компанія скерувала 14,8 млрд гривень у розвиток бізнесу в Україні.
Серед основних напрямів для інвестування – підтримка та модернізація технологій і обладнання, диджитальна трансформація, проєкти зі збільшення ефективності виробництва та зменшення собівартості продукції,  енергоефективність та енергонезалежність компанії, соціальні ініціативи, розвиток кулінарного бізнесу та випуск нових продуктів.

МХП інвестує не тільки в удосконалення наявних потужностей, а й у нові бізнеси, що розширюють  кулінарну експертизу та можливості.

Ці інвестиції не лише зміцнюють  бізнес МХП, а й дозволяють підтримувати харчову безпеку країни, створювати нові робочі місця, робити більший внесок в національну економіку.
Для розширення експертизи компанія підтримує перспективні бізнеси через фінансування та ділиться своїм досвідом, створюючи довготривалу цінність для всіх учасників партнерства.

«МХП має значний досвід у різних аспектах бізнесу, тож зможемо посилити ці компанії не тільки фінансово, але й експертно. Ми готові об’єднувати зусилля, інвестувати в капітал компаній і допомагати їм зростати», – пояснили у компанії.

Нова пошта – подвоює інвестиції

За 2024 рік компанія “Нова пошта” подвоїла обсяг інвестицій довівши їх до 8,5 млрд грн. це вдвічі більше, ніж у 2021 році.
За словами фіндиректора NOVA Петра Фокова, група інвестує в напрямки, що надають можливість наростити швидкість, легкість і надійність доставки.

Компанія виділила чотири основні складові інвестиційної програми групи NOVA: розвиток мережі відділень і поштоматів в Україні, що охоплює відкриття нових, ремонт і приведення до стандартів наявних, а також будівництво укриттів і капсул безпеки, зокрема у відділеннях, розташованих на прифронтових територіях.

Ще одна складова – інвестиції в автоматизацію сортувальних центрів.

Це нові сервіси, зокрема, fulfillment – аутсорсинг логістики, за якої інтернет-магазин передає товар на зберігання і комплектацію замовлень логістичному оператору.  Важлива складова інвестицій NOVA – енергонезалежність. Група інвестує в сонячні панелі та газову когенерацію з метою виробництва е/е для власних потреб.

Нині група NOVA працює на ринках 15 країн. Крім того, 1,5 млрд грн компанія направила на допомогу ЗСУ.

Як основні джерела фінансування інвестицій – власні та позикові кошти групи. Зокрема, це кредит у 3 млрд грн від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), який було отримано 2024 року.

 IDS Ukraine – стратегія розвитку

«IDS Ukraine» — провідний національний виробник та експерт з питань якості природних мінеральних вод, які видобуваються в заповідних регіонах України та є еталоном якості згідно з найвищими міжнародними стандартами. IDS Ukraine є виробником ТМ «Моршинська», «Миргородська» й інших відомих брендів напоїв.

Виторг компанії за минулий рік становив 6,8 млрд грн, що відповідає довоєнному рівню. Це дозволило IDS Ukraine сплатити податки та збори на загальну суму близько 1 млрд грн, роблячи вагомий внесок у бюджети всіх рівнів, включаючи громади присутності в Миргороді та Моршині, де компанія є одним із ключових донорів локальних бюджетів та опорою добробуту громад.

Вартість чистих активів компанії зросла на 700 млн грн у 2024 році, що свідчить про успішну реалізацію стратегії відновлення та розвитку, забезпечення сталої діяльності в умовах безпекових та інфраструктурних викликів. У 2025 році ця стратегія буде продовжена.

Компанія завершила 2024 рік зі значними параметрами ліквідності, маючи залишки коштів на рахунках розміром понад 1 млрд грн.

Завдяки ефективній діяльності IDS Ukraine має змогу активно підтримувати соціальні ініціативи та благодійні проєкти щодо допомоги рятувальникам, воїнам ЗСУ та медикам. З початку повномасштабного вторгнення на гуманітарні ініціативи та благодійну підтримку IDS Ukraine спрямувала 450 млн грн. Компанія співпрацює приблизно із 200 волонтерськими організаціями і благодійними фондами, а також взаємодіє зі структурами національної та локальної влади України.

«Ми пишаємося тим, що, незважаючи на виклики, змогли відновити довоєнний рівень виторгу та суттєво зростити активи компанії. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі нашої трьохтисячної команди та відданості колег, впровадженню інновацій та постійному прагненню до вдосконалення. Ми продовжуємо інвестувати в розвиток наших брендів і людей, забезпечуючи високу якість продукції та турботу про споживачів. Наш успіх сьогодні — це результат стабільного розвитку та прагнення розвивати ринок, підвищуючи культуру споживання якісної природної мінеральної води та напоїв», — прокоментував результати Марко Ткачук, генеральний директор IDS Ukraine.

Інвестиції в Україні, особливо в період війни, мають неоціненне значення для економічної стабільності та відновлення країни. Підтримка місцевих бізнесів та стратегічних галузей дозволяє не тільки забезпечити безпеку та робочі місця для громадян, а й зміцнити інфраструктуру та технологічний потенціал держави. Вітчизняні інвестори, обираючи українські проєкти, демонструють високий рівень відповідальності та стратегічного бачення, сприяючи не лише економічному зростанню, а й соціальним змінам.

Хоча нинішня ситуація залишається складною, саме через такі інвестиції Україна отримує можливість для адаптації та розвитку в умовах глобальних змін. Активні гравці на внутрішньому ринку — це не просто економічні суб’єкти, це ті, хто не боїться інвестувати у майбутнє своєї країни, навіть в умовах нестабільності. І цей шлях до відновлення та розвитку є важливим для того, щоб після перемоги Україна стала ще сильнішою та успішнішою на міжнародній арені.

Таким чином, інвестування в український бізнес сьогодні — це не лише фінансова вигода, але й внесок у довгостроковий розвиток країни та її здатність відновитися й процвітати в майбутньому.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
24 Березня 2025 року - 15:04
У часи великих змін та викликів здатність адаптуватися...
23 Березня 2025 року - 21:50
Міністерство юстиції України повідомило про народження 2974 малюків за останні...
22 Березня 2025 року - 15:47
В Україні бронювання від мобілізації, яке надається працівникам критично важливих...
22 Березня 2025 року - 9:39
Світ змінюється, і бізнесу потрібно адаптуватися, шукати нові можливості та...