На Саміті миру у Швейцарії оприлюднили тези та підсумкове спільне комюніке

Поділитися:

У документі йдеться про повагу до суверенітету України, неприпустимість застосування ядерної зброї, перехід Запорізької АЕС під контроль Києва і МАГАТЕ, а також звільнення військовополонених.

У Швейцарії учасники Глобального саміту миру підготували спільне комюніке, в якому засуджують тривалу агресію Російської Федерації і наголошують на необхідності дотримання міжнародного права. Повний текст проєктц опублікувало 16 червня агентство Reuters.

У документі йдеться про те, що саміт був побудований на основі попередніх дискусій, які проводилися на основі Формули миру України та інших мирних пропозицій, що відповідають міжнародному праву, включно зі Статутом ООН.

“Триваюча війна Російської Федерації проти України продовжує завдавати масштабних людських страждань і руйнувань, створювати ризики та кризи з глобальними наслідками для всього світу”, — підкреслили учасники саміту.

Основні положення комюніке:

  • Учасники підтвердили важливість дотримання міжнародного права та резолюцій ООН, що закликають до припинення агресії та поваги суверенітету і територіальної цілісності України.
  • Особливу увагу приділено безпеці використання ядерної енергії. Запорізька АЕС, яку зараз контролює Росія, має працювати “під повним суверенним контролем України” та МАГАТЕ. Крім того, неприпустимими є будь-які погрози або застосування ядерної зброї в контексті триваючої війни проти України.
  • Важливим аспектом обговорень стала продовольча безпека. Учасники зазначили, що вільне і безпечне торговельне судноплавство і доступ до морських портів у Чорному та Азовському морях критично важливі для глобальної продовольчої безпеки. Таким чином, напади на торгові кораблі в портах і на всьому шляху проходження, а також проти цивільних портів і цивільної портової інфраструктури неприпустимі.
  • Учасники саміту закликали до негайного звільнення всіх військовополонених і повернення незаконно депортованих українських дітей і цивільних осіб.
  • У документі також сказано, що досягнення миру вимагає участі та діалогу між усіма сторонами, проте в такому контексті Росію згадано не було.

“Статут Організації Об’єднаних Націй, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може й слугуватиме основою для досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні”, — ідеться на закінчення.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 15 червня заявив, що Росію не запросили на Глобальний саміт, адже якби Москва була зацікавлена в мирі — то не було б війни.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Липня 2024 року - 17:51
Президент вніс до Верховної Ради законопроєкти про затвердження його указів...
21 Липня 2024 року - 21:29
Коли військовозобов'язана особа отримує повістку для уточнення даних, вона може,...
19 Липня 2024 року - 20:01
24 липня  2024 року відбудеться знакова подія для всіх, хто...