Країни-сусідки Росії сумніваються стосовно війни – Шольц

Поділитися:

Близькі до РФ країни теж мають сумніви, що війна в Україні має якийсь сенс для Росії, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц після повернення з Китаю. Однак він не виключив, що ця війна затягнеться на роки.

Країни, які підтримують тісні відносини з Москвою, теж мають сумніви щодо доцільності війни в Україні, заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz). “У світі немає практично жодного глави уряду, який вірив би, що ця війна має для Росії якийсь сенс. Це стосується і тих, хто дуже близький до Росії”, – сказав він на заході видання Freie Presse у Хемниці в п’ятницю, 19 квітня.

Ці слова Шольца пролунали після повернення з Китаю, де канцлер ФРН перебував з офіційним  візитом 14-17 квітня. Глава німецького уряду зазначив, що Китай відкрито заявив про готовність брати участь у дипломатичному процесі для припинення війни в Україні. Крім того, за словами Шольца, Пекін позитивно оцінив запланований на середину червня  мирний саміт щодо України у Швейцарії: “Це результат, який не можна недооцінювати (…) І це більше, ніж можна було б очікувати три чи шість місяців тому”.

У ході візиту до Китаю Шольц закликав голову КНР Сі Цзіньпіна вплинути на російського президента Володимира Путіна для того, щоб той закінчив війну в Україні. “Слово Китаю має вагу в Росії. Тому я попросив Сі чинити тиск на Росію, щоб Путін нарешті припинив свою шалену кампанію, вивів свої війська і закінчив цю жахливу війну”, – написав Шольц 16 квітня у соцмережі X.

Нагадаємо, 19 квітня Олаф Шольц сказав, що війна в Україні може тривати ще кілька років, і що Володимиру Путіну “це не повинно зійти з рук”. Канцлер ФРН підтвердив, що Німеччина продовжуватиме надавати Києву військову допомогу, але при цьому звернув увагу і на важливість дипломатичних зусиль.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Травня 2024 року - 19:42
Як мотивувати працівників використовувати ЕДО (електронний документообіг) та підписувати понад...
26 Травня 2024 року - 21:22
Влада в Україні має намір завдати рішучого удару по тіньовій...
23 Травня 2024 року - 13:57
У 2014 році, а можливо і раніше, в Україні з'явилося...
21 Травня 2024 року - 11:43
У Міжнародний день музеїв, який відмічають щорічно 18 травня, у...