G-7 готова посилити тиск на Китай через підтримку Росії, – Bloomberg

Поділитися:

Члени Великої сімки мають намір посилити тиск на Китай, пропонуючи Києву «непохитну відданість» на тлі звинувачень у тому, що Пекін посилив підтримку Росії у її війні проти України.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Очікується, що міністри закордонних справ Великої сімки, які збираються в Італії в понеділок і вівторок, пообіцяють «вжити відповідних заходів, які відповідають нашим правовим системам, проти акторів у Китаї та інших третіх країнах», які підтримують «воєнну машину» Росії в Україні, згідно з попереднім проектом комюніке, з яким ознайомилося Bloomberg.

Союзники України прагнуть розправитися з країнами, які допомагають Москві у військових діях, особливо перед тим, як Дональд Трамп вступить на посаду в січні. Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп висловлював глибокий скептицизм щодо підтримки України США і заявив, що може швидко припинити війну.

Формулювання щодо Китаю, якщо його ухвалять, означатиме ескалацію порівняно з попередньою зустріччю міністрів закордонних справ у квітні, коли Клуб націй закликав Китай «забезпечити», щоб він припинив підтримку Росії зброєю подвійного призначення. Союзники з Організації Північноатлантичного договору в липні назвали Китай «вирішальним фактором» війни Росії проти України.

Очікується також, що союзники G-7 «продовжать чинити значний тиск на російські доходи від енергоносіїв, металів та інших товарів шляхом ефективного впровадження існуючих заходів і подальших дій проти «тіньового флоту».

Нові заходи спрямовані на обмеження використання таємного флоту танкерів, які Росія зібрала, щоб обійти ліміт цін і обмеження, спрямовані на здатність Росії постачати свою нафту на ринок.

Комюніке часто змінюють до публікації остаточної версії, і до формулювань все ще можна внести зміни.

Міністри закордонних справ Європейського Союзу обговорювали це питання минулого тижня, а міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила, що допомога Китаю Росії «буде і повинна мати наслідки».

Останні розмови про роль Китаю відбулися після того, як у липні Bloomberg повідомило, що китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранську модель, розміщений в Україні. Це викликало побоювання, що Пекін може наблизитися до надання смертельної допомоги, проти якої застерігали західні офіційні особи.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провели телефонну розмову в неділю, обговорюючи ключові питання двосторонніх відносин.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Грудня 2024 року - 11:38
У сучасному світі, де зміни відбуваються з неймовірною швидкістю, жіноче...
9 Грудня 2024 року - 11:20
"Укрпошта" втратила оригінали важливих документів загиблого українського військовослужбовця, які його...
8 Грудня 2024 року - 18:14
Національний банк України (НБУ) оголосив про вилучення з обігу старих...
5 Грудня 2024 року - 22:51
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України прийняла рішення про...