В ISW розповіли про полонених українців в Авдіївці

Поділитися:

В Інституту вивчення війни прокоментували статтю видання NYT, де повідомили, що під час виходу ЗСУ з Авдіївки до російського полону могли потрапити сотні українських захисників.

Зокрема речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховій визнав, що російські війська дійсно захопили в полон деяких українських військових під час відходу українських військ з Авдіївки, проте наголосив, що говорити про “сотні” полонених і зниклих безвісти – це помилка.

Лиховій припустив, що репортаж NYT є продовженням російських інформаційних операцій, спрямованих на деморалізацію українських військових, і зазначив, що російські пропагандисти поширили б кадри великої кількості українських військовополонених, якби Росія справді захопила стільки бійців ЗСУ.

Речник навів приклад, коли у російських ЗМІ публікували фото та відео з низкою українських полонених після захоплення “Азовсталі” у Маріуполі у травні 2022 року.

Аналітики ISW також зауважили, що на цей час немає у відкритих джерелах немає жодного підтвердження, що війська РФ взяли у полон велику кількість українських воїнів.

“ISW продовжить моніторинг інформаційного простору на наявність доказів і коригуватиме свою оцінку, коли з’являться нові докази”, – резюмували фахівці.

Нагадаємо, Командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку противник знову спробує виконати наступальні дії, використовуючи невеликі штурмові групи.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2024 року - 22:53
Станом на 19 квітня в Єдиному реєстрі зброї вже зареєстровано...
17 Квітня 2024 року - 18:26
27 квітня 2024 року з 11-00 до 16-00 у серці...
15 Квітня 2024 року - 23:08
Понад чотири місяці студенти проходять навчання в соціальній акторській школі...
12 Квітня 2024 року - 13:41
Hillel IT School підписують у “Вчасно” навіть інструктажі з питань...