Ціни на квартири в Україні стрімко зростають: прогнози щодо ринку нерухомості

Поділитися:

Вартість вторинного житла вже зросла з початку року.

В Україні продовжують працювати сотні забудовників. Наразі лише в Києві будуються 188 житлових комплексах. І, незважаючи на війну, собівартість будівництва зростає. Про це пише obozrevatel.com.

Ціни на вторинці та в новобудовах

В січні 2023-го різниця між квадратом в однокімнатній квартирі у новобудові та на вторинці у Києві була на рівні 2,3 тис. грн (48,3 тис. грн у новобудові та 50,6 тис. грн – на вторинці). Тобто на вторинці було приблизно на 4,7% дорожче.

На вторинці зростають значно швидше, ніж у новобудовах. Оскільки на вторинці вартість зафіксована в доларах і миттєво змінюється у гривні після подорожчання валюти. Ціни в новобудовах теж залежать від курсу, однак формуються залежно від вартості будівельних робіт. Хоча коли дорожчає долар, зростуть ціни і на імпортні матеріали, послуги деяких підрядників тощо.

У червні різниця між вартістю у новобудові та на вторинці сягнула вже 15,6% (50,3 тис. проти 58,1 тис. грн на вторинці).

Будівництво

Вартість нерухомості неодмінно зростатиме й на первинному ринку.  На це впливатимуть зокрема й відключення електроенергії. Забудовникам доводиться або відкладати проведення робіт (що також призводить до зростання вартості), або використовувати генератори.

Забудовники не можуть миттєво та значно підвищити ціни, бо втратять покупців. Тому замість цього вимушені зменшити маржинальність, змінювати планування – робити все, щоби зменшити собівартість будівництва.

Наприклад, біля Києва активно будують ЖК зі смартквартирами. Найчастіше це п’ятиповерхові будинки без ліфтів із закритою територією. Тут можна натрапити на квартири площею до 20 квадратів. Однак якщо раніше можна було значно заощадити, якщо інвестувати у квартиру на перших етапах будівництва, зараз така можливість практично відсутня.

Після війни

Ціни на квартири в новобудовах зростатимуть, але різке подорожчання можливе після війни

Кількість готового житла зменшується. З часом, коли доступних до продажу квадратів у готових чи майже готових будинках не залишиться, ситуація вирівняється.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Липня 2024 року - 17:51
Президент вніс до Верховної Ради законопроєкти про затвердження його указів...
21 Липня 2024 року - 21:29
Коли військовозобов'язана особа отримує повістку для уточнення даних, вона може,...
19 Липня 2024 року - 20:01
24 липня  2024 року відбудеться знакова подія для всіх, хто...