На тлі війни в Україні в Європі нова тенденція значного зростання інвестицій в акції оборонних компаній

Поділитися:

Близько третини фондів у Європі та Великій Британії інвестували в цей сектор 7,7 млрд євро проти 3,2 млрд євро в І кварталі 2022 року.

З моменту вторгнення росії в Україну інвестиції європейських фондів сталого розвитку в оборонні компанії зросли більш ніж удвічі, що пов’язано з вимогами політиків щодо зміцнення оборонно-промислової бази.

Про це пише Financial Times.

Близько третини фондів у Європі та Великій Британії, орієнтованих на ESG, вклали в цей сектор 7,7 млрд євро проти з 3,2 млрд євро в І кварталі 2022 року, згідно з даними Morningstar Direct для Financial Times.

Зростання частково пов’язане з підвищенням цін на акції оборонних компаній після нападу москви на Україну у 2022 році. Однак багато інвесторів також погодилися з аргументом урядів, що підтримка оборонних виробників несе позитивний соціальний ефект, а не лише ризики.

Дискусії зосереджені на тому, чи можуть оборонні компанії вважатися інвестиціями з погляду ESG. Інвестиції в суперечливу зброю, як-от касетні бомби, заборонені, але оборона може розглядатися як стійкий сектор. Morningstar зазначає, що кількість європейських ESG-фондів із понад 5% акцій оборонних компаній зросла з 22 до 66 за останні два роки.

Загальна вартість активів фондів у цьому секторі залишається невеликою – менш ніж 1% від загальних 1,5 трлн євро активів, але сектор стає дедалі привабливішим для інвесторів, особливо після початку війни в Україні. Індекс оборонної промисловості MSCI Europe зріс в 1,8 рази з початку 2022 року, а інвестиції в оборонні фонди зросли з $5,8 до $17,6 млрд у липні 2024 року, за даними LSEG Lipper.

У США інвестиції ESG-фондів в оборонний сектор також зросли – до 1,2 млрд євро у ІІ кварталі 2024 року. Політики продовжують закликати інвесторів підтримувати оборонну галузь, зокрема, лейбористський уряд Великої Британії планує впровадити закон для регулювання оцінки ESG компаній.

Хоча галузь стикається з викликами, такими, як студентські протести проти інвестицій у компанії, пов’язані з конфліктами, інтерес до оборонних акцій зростає, оскільки інвестори переосмислюють свої стратегії з урахуванням поточних геополітичних реалій.

Нагадаємо, що європейські акції оборонних компаній знизилися, втративши значний річний прибуток, після повідомлення про те, що Німеччина більше не задовольнятиме нові запити про допомогу Україні, намагаючись обмежити витрати.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
6 Жовтня 2024 року - 23:03
Верховна Рада України досягла важливої угоди з військовим керівництвом щодо...
1 Жовтня 2024 року - 13:50
Мін’юст подав позов про конфіскацію активів російського олігарха Фрідмана та...