Президент Джо Байден має намір заборонити нові морські розробки нафти та газу на приблизно 625 мільйонах акрів прибережної території США, виключивши продаж прав на буріння в водах Атлантики та Тихого океану, а також у східній частині Мексиканської затоки.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Цей крок є масштабною спробою назавжди захистити прибережні води — і громади, які від них залежать — від розробки викопного палива та ризику розливів нафти. У той же час Байден тримає двері відкритими для нових лізингів нафти та природного газу в центральній і західній частинах Мексиканської затоки, які забезпечують близько 14% видобутку в США.
Рішення Байдена, яке має бути оголошено в понеділок, ще більше покращить його репутацію клімату, поглибивши його рекорд у сприянні збереженню та нульовому викиду енергії. Він базується на серії кроків Білого дому в останню хвилину щодо захисту земель і захисту навколишнього середовища до того, як новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду.
На відміну від інших кроків, які Байден зробив для обмеження розвитку викопного палива та викидів парникових газів, які спричиняють зміну клімату, цей крок може мати тривалий термін служби, що ускладнить наміри Трампа збільшити видобуток нафти та газу всередині країни.
Це тому, що запланована проголошення Байдена ґрунтується на 72-річному положенні федерального закону, який надає президентам широкі повноваження вилучати води США з нафтового лізингу без прямого дозволу на відкликання.
Президенти обох партій, включаючи Трампа, застосували один і той самий статут для захисту коралових рифів, місць нагулу моржів та інших американських вод від Флориди до Аляски. І хоча президенти змінювали рішення своїх попередників, щоб звільнити території від нафтового лізингу, суди ніколи не підтверджували повного скасування.
Демократи в Конгресі та екологічні групи лобіювали Байдена щодо максимального посилення постійного захисту від морського буріння, щоб захистити вразливі прибережні громади, захистити морські екосистеми від розливів нафти та боротися зі зміною клімату. Деякі екологічні активісти розділилися щодо найкращого підходу, стурбовані тим, що занадто широка декларація може поставити під загрозу правовий інструмент, який використовувався для збереження спеціальних морських районів з 1953 року.
Проте заплановане проголошення є водночас потужним і стратегічним — безстроково захищає деякі райони, які політики Республіканської та Демократичної партії спільно наполягали, щоб вони були вільними від буріння, не зазіхаючи на тривалу активну територію в Мексиканській затоці, яка є основою видобутку нафти та газу в США.
Декларація не вплине на буріння та іншу діяльність за існуючими договорами оренди. Це також залишає відкритим шлях для законодавців-республіканців, щоб розпорядитися про продаж нафти в центральній і західній частині Перської затоки в оренду як спосіб збільшити дохід, який міг би компенсувати витрати на продовження зниження податків.
Тим не менш, крок Байдена відгородить стіною частини східної Перської затоки та південної частини Тихого океану, де в 1896 році була пробурена перша морська нафтова свердловина США і де платформи досі видобувають сиру нафту, хоча востаннє орендований продаж був у 1984 році.
Нафтові компанії виявили менший апетит до розвідки вздовж східного узбережжя США, де вони зіткнуться з невизначеністю, обмеженою інфраструктурою та різкою протидією з боку сусідніх громад. Незважаючи на те, що в 1970-х і 1980-х роках біля східного узбережжя було пробурено близько чотирьох десятків свердловин, останній раз оренда території була продана в 1983 році, і нафта в регіоні ніколи не видобувалася.
Нагадаємо, у Кремлі вирішили робити пушки замість масла, проте незабаром коштів не вистачить і на те.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!