Крадіжка в магазині в умовах військового стану – Ірина Скрипка розповіла про відповідальність

Поділитися:

Найпоширенішим видом крадіжки є викрадення товарів із супермаркетів. Раніше такий вид кримінальних правопорушень кваліфікувався за ч. 1 ст. 185 КК України та відносився до кримінальних проступків і відповідно міра покарання  була пом’якшеною у вигляді штрафу, громадських робіт, виправних робіт або обмеження волі.

Відповідно до указу Президента України від 1 травня 2023 року № 254/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»,  продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 2023 року 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб (тобто до 18 серпня 2023 року), а сам воєнний стан був введений з 24 лютого 2022 року.

Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство» № 2117-IX від 03 березня 2022 року посилено відповідальність за кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 185186187189191 КК України, вчинені в умовах воєнного стану.

Відповідно до таких змін крадіжка, учинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, є особливо кваліфікованим складом злочину.

Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК України, як вчинення таємного викрадення чужого майна (крадіжка) в умовах воєнного стану, за що передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Однак, із прийняттям відповідних змін до Кримінального кодексу України вказану категорію кримінальних правопорушень було переведено у ряд тяжких і за їх вчинення  загрожує покарання у виді позбавлення волі від 5 до 8  років.

Не намагайтеся винести товар із супермаркетів без їх попередньої оплати. Працівники охорони пильно стежать за всіма покупцями, у магазинах цілодобово ведеться відеоспостереження і докази крадіжки товару будуть відразу передані працівникам поліції.

Зараз важкі часи, якщо у вас є необхідність в продуктах харчування, засобах гігієни зверніться в органи соціального захисту населення, до волонтерів, але не скоюйте крадіжки.

Багато осіб не знають про вказані зміни в законодавстві і легковажно розраховують на м’яке покарання.

Хочу навести один приклад, де вироком Макарівського районного суду Київської області від 07 червня 2022 року засуджено жінку до 5 років позбавлення волі за вчинення ряду крадіжок майна громадян із підсобних приміщень. Жінка навіть намагалася оскаржити вирок в касаційному порядку. Однак, суд відмовив у відкритті касаційного провадження та вказав, що підстав вважати призначене її покарання явно несправедливим через суворість Верховний Суд не вбачає, як і не вбачає підстав для застосування ст. 69 КК України та призначення більш м`якого покарання, ніж передбачено законом. (https://reyestr.court.gov.ua/Review/108488317)

Враховуючи вищевикладене, прошу звернути увагу на дані зміни в законодавстві, щоб не потрапити в місця позбавлення волі.

Автор: Ірина Скрипка, адвокат “Турій та Партнери

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Вересня 2023 року - 22:45
Президент Володимир Зеленський підтвердив звільнення Олексія Резнікова з посади міністра...
2 Вересня 2023 року - 12:13
Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили...
26 Серпня 2023 року - 11:14
В РНБО припускають, що процес мобілізації в Україні може посилитись
26 Серпня 2023 року - 11:08
Не зважаючи на війну та важкі часи, мережа ресторанів «Євразія»...