Невиконання законів про підтримку української книги є загрозою національній безпеці

Поділитися:

Війна України проти російських загарбників є перш за все війною за нашу ідентичність. Захист українського культурного простору й інституційна підтримка національних культурних індустрій є надважливим фронтом цієї війни.

12 січня, близько 10:00, об’єднавшись, українські видавці, літературні діячі, письменники, книгарні, автори, представники благодійних фондів та громадських організацій опублікували колективну заяву. Вона стала відповіддю на неприйнятну, оприлюднену Українським інститутом книги офіційну позицію щодо закону №2313-ІХ про книжкові сертифікати для дітей і субсидії для українських книгарень, який був підписаний Президентом України В. Зеленським ще 19 червня 2022 року. 

Головна мета закону – зупинити падіння українського книжкового ринку, спричинене російською експансією та карантинними обмеженнями, і забезпечити його динамічне зростання. представники культурно-просвітницької галузі України. Завдяки механізмам, передбаченими в документі,  число книгарень за п’ять років має зрости в 4–5 разів, обсяг україномовного книжкового ринку – втричі, асортимент – удвічі, причому по всій країні читатимуть переважно українською мовою.

 По суті, власною офіційною заявою, інститут заявляє, що не буде виконувати закон, а  «питання реалізації зазначених програм буде розглянуте Урядом після закінчення чи скасування воєнного стану».

Звертаємося до представників засобів масової інформації з проханням розповсюдити інформацію та підтримати літературну спільноту. «Ми воюємо за нашу державу, за нашу культуру. Бо культура – це і є держава, це і є наш народ», – це слова президента України Володимира Зеленського, з якими важко не погодитися.

Заяву оприлюднили видавництва “Ранок”, “Нора-друк”, “Фоліо”, “Комора”, “Лабораторія”, “Віват”, “Видавництво Старого Лева” та інші. Також відомі автори та письменники, серед яких Андрій Кокотюха, Юрій Винничук, Олена Рибка та інші. Мережі книгарень “Книголенд” та “Книгарня Є” також виступили підписантами. 

Давайте тримати культурний фронт разом!

За додатковою інформацією:

Прес-служба 

Видавництва Ранок

+380967755316

Юлія Іванюк

https://www.facebook.com/ranok.corporation

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Лютого 2023 року - 14:26
На щорічній конференції Big Trade-Marketing Show-2023: Моменти істини сьогодення зберуться...
25 Січня 2023 року - 9:00
Які особливості розкриття інформації про кінцевого бенефіціарного власника? Які можливі...
24 Січня 2023 року - 14:55
Вже у ці вихідні з 28 по 29 серпня у...
18 Січня 2023 року - 17:08
Григорій Козловський і футбольний клуб "Рух" перерахували 200 тисяч гривень...