Зеленський дав відповідь на заяву США про заборону бити американською зброєю по РФ

Поділитися:

Президент Володимир Зеленський вважає, що не можна забороняти Україні застосовувати західну зброю для ударів по Росії, тому що це частина захисту, а не напад.

“Я не вважаю, що повинні бути якісь заборони, тому що це не про наступ української армії з використанням західної зброї на території Росії. Це – захист. Це так само, як превентивні санкції, про які ми всім говорили перед повномаштабним вторгненням. Це те саме. Це попередження”, сказав презмдент.

Більше того, пояснив Зеленський, ці удари будуть завдаватися по “сірій зоні”, звідки російська влада повиселяла мирних мешканців. “У них на прикордонні цивільних людей майже немає, з їх сторони. Зі зрозумілих причин”, – зауважив президент.

Також він розповів про мету візиту до України державного секретаря США Ентоні Блінкена. За словами Зеленського, по-перше, Блінкен привіз пакет допомоги у 2 мільярди доларів, по-друге, пропозиції від США щодо гарантій безпеки. “Драфт Договору про гарантії безпеки вже є”, – наголосив він.

По-третє, обговорили бачення України щодо саміту НАТО. Зеленський каже, що американці “почули наше бачення, прийняли цю інформацію і повернуться зі зворотній зв’язком”.

Президент додав, що головне питання зараз – це системи протиповітряної оборони. “На якій стадії знаходиться діалог з тією чи іншою країною, в якої є відповідні системи? Де ми їх бачимо, де партнери їх бачать, коли це може бути і що для цього потрібно зробити?” – такі питання турбують Зеленського.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
12 Червня 2024 року - 21:21
Незважаючи на можливе підвищення акцизів на пальне на 1,5–2 грн....
12 Червня 2024 року - 19:53
Один з оперативників розвідки РФ, який безпосередньо займається проведенням дезінформаційної...
12 Червня 2024 року - 13:43
Адміністрація американського президента планую посилення обмежень на доступ Китаю до...
11 Червня 2024 року - 18:06
У 2024 році ІТ-сфера України продовжила свій динамічний розвиток, незважаючи...