Трамп прагне зробити США супердержавою у сфері штучного інтелекту, – Bloomberg

Поділитися:

Президент США Дональд Трамп оголосив про нові ініціативи, спрямовані на перетворення Сполучених Штатів на супердержаву у сфері штучного інтелекту. Протягом останніх двох років адміністрація Байдена досягла ретельного балансу щодо штучного інтелекту, вживаючи заходів для випередження Китаю у розробці технологій та усунення потенційних ризиків ШІ.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

У понеділок Трамп скасував повний указ Байдена щодо ШІ, негайно призупинивши впровадження ключових вимог безпеки та прозорості для розробників ШІ. Деякі технічні лідери, які відвідали Всесвітній економічний форум у Давосі, високо оцінили його підхід, тоді як інші експерти застерігали від світу ШІ з меншою кількістю огорож. Очікується, що Трамп видасть новий указ щодо штучного інтелекту, але з більш м’яким відтінком.

У вівторок Трамп оголосив про створення спільного підприємства під керівництвом SoftBank Group Corp., OpenAI і Oracle Corp., яке буде фінансувати інфраструктуру ШІ на мільярди доларів. Щоб оприлюднити проект, до Трампа приєдналися Масайоші Сон із Softbank і технічні керівники, зокрема Сем Альтман і Ларрі Еллісон. Підприємство розгорне 100 мільярдів доларів негайно, з метою збільшення до щонайменше 500 мільярдів доларів у проектах ШІ, включаючи центри обробки даних і фізичні кампуси. Сон рекламував спільне підприємство як «початок золотого віку».

Еллісон сказав, що дата-центри зараз будуються, в тому числі один в Абіліні, штат Техас.

Напередодні вступу на посаду Трамп заявив, що він прокладе шлях для «людей з великими грошима» до інвестування в так звані «заводи штучного інтелекту» для живлення центрів обробки даних для штучного інтелекту — мало хвилюючись, чи ці джерела енергії корисні чи шкідливі для навколишнього середовища.

Завдяки цим раннім зусиллям Трамп не лише переглядає підхід США до штучного інтелекту, але й відходить від Європи, створюючи зіткнення континентів за те, як найкраще регулювати штучний інтелект і конкурувати з Китаєм. Раніше ЄС збентежив деякі провідні компанії зі штучного інтелекту, ухваливши більш жорстке технологічне законодавство щодо конфіденційності та безпеки. Для порівняння, команда Трампа залучила відомих технічних діячів, зокрема мільярдера Ілона Маска та венчурного капіталіста Девіда Сакса, щоб допомогти сформувати політику щодо технологій та ШІ.

Наскільки стратегія Трампа щодо ШІ може частково залежати від ролі Маска у впливі на неї. Маск довгий час дотримувався нюансованого погляду на цю технологію. Незважаючи на те, що Маск інвестував у штучний інтелект через свій стартап xAI, він також неодноразово попереджав, що він становить загрозу існуванню, якщо його не стримувати.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп розширив свої тарифні погрози, включивши Китай і Європейський Союз на другий день свого перебування на посаді.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Березня 2025 року - 12:27
Французький бренд рослинної косметики Yves Rocher вдруге підтримує премію «Створено...
18 Березня 2025 року - 14:31
18 березня в Києві відбулася презентація платформи «Назустріч», створеної Work.ua...
17 Березня 2025 року - 17:41
У сучасному діловому ландшафті України, де виклики війни та глобальної...
15 Березня 2025 року - 11:18
Світ змінюється, і бізнесу потрібно адаптуватися, шукати нові можливості та...