росія має відповісти за злочини в Україні – міністри юстиції G7 ухвалили Берлінську декларацію

Поділитися:

Міністри юстиції країн G7 ухвалили рішення про тісну координацію у розслідуванні воєнних злочинів в Україні та притягненні винних до відповідальності, яке задокументували у Берлінській декларації.

У зустрічі взяли участь міністри юстиції Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США, а також міністр юстиції і генпрокурор України, комісар ЄС з питань юстиції, генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду тощо.

Міністри юстиції країн G7 зустрілись у спільному форматі вперше в історії. Розслідування злочинів міжнародного права, скоєних в Україні стало основною темою зустрічі.

«Ми зустрілися вперше. Злочинна загарбницька війна путіна проти України катапультувала нас у нову еру. Ми протидіємо історичній несправедливості єдністю та рішучістю», – заявив за результатами господар зустрічі, міністр юстиції ФРН Марко Бушман.

Він зазначив, що було домовлено координувати діяльність слідчих і прокурорських органів, уникати дублювання. Також вирішено створити центральний національний контактний пункт для переслідування міжнародних злочинців у кожній державі.

Крім суто технічних моментів, за словами Бушмана, із Берліна сьогодні лунає політичний сигнал: «ми чітко показуємо, що держави G7 міцні не лише економічно, ми є спільнотою цінностей, ми відчуваємо свою відповідальність за принципи ліберальної демократії – гуманізм, права людини, повагу до закону. Чіткий сигнал: воєнні злочини не будуть безкарні».

Глава Мін’юсту ФРН визнав, що судовий розгляд злочинів в Україні триватиме роками, а може, й десятиліттями, але друзі України будуть добре підготовлені і терплячі. Окрім України розслідування проводить також німецька федеральна прокуратура, Міжнародний кримінальний суд, органи в інших державах. Лише в Україні, за словами Бушмана, вже задокументовано 45 тисяч злочинів, 2 тисяч підозрюваних ідентифіковані. Це показує масштаб завдання.

Бушман підкреслив, що воєнні злочинці не мають права і не будуть почуватися у безпеці, де б вони не були. Він висловив переконання, що врешті перед судом постане й вище керівництво рф, а не лише виконавці.

«Необхідно об’єднати всі зусилля для швидкого, ефективного та злагодженого встановлення фактів воєнних злочинів. Демократія, права людини та верховенство права все ще мають вагу та силу, вони існують не тільки на папері – ми маємо довести це Росії та нагадати всьому світу», – резюмували учасники зустрічі.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Лютого 2023 року - 14:26
На щорічній конференції Big Trade-Marketing Show-2023: Моменти істини сьогодення зберуться...
25 Січня 2023 року - 9:00
Які особливості розкриття інформації про кінцевого бенефіціарного власника? Які можливі...
24 Січня 2023 року - 14:55
Вже у ці вихідні з 28 по 29 серпня у...
18 Січня 2023 року - 17:08
Григорій Козловський і футбольний клуб "Рух" перерахували 200 тисяч гривень...