Київ відновив 66% зруйнованих росіянами об’єктів електрогенерації

Поділитися:

У Києві продовжується ремонт енергооб’єктів, які з початку цього року пошкодили російські терористи. Київська міська державна адміністрація (КМДА) звітувала про відновлення двох третин постраждалих потужностей, що генерують електрику.

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв розповів, що столична енергосистема внаслідок атак окупантів втратила половину генеруючих потужностей. Місто було під обстрілами понад десять разів з початку 2024 року.

Фактично відновлення стало для столичної енергосистеми також і оновленням.

“Проведено колосальну роботу і зараз дві третини – відновлено. Важливо те, що застосовуються найсучасніші європейські технології і обладнання. В результаті, енергетичні об’єкти міста, що будувались переважно в радянській період, отримують модернізацію і стають набагато ефективнішими”, – повідомив Пантелєєв.

Заступник голови КМДА додав, що Київ має план з децентралізації системи генерації як світла, так і тепла. Для цього встановлюються автономні ТЕЦ малої та середньої потужності, які дозволять забезпечити власну генерацію, якщо з централізованою подачею електрики та тепла будуть проблеми.

Усі столичні лікарні вже оснащені генераторами, також вони встановлені на понад ста котельнях Києва. Як це вже було взимку 2022-23 років, при відключеннях світла бювети можна запитати від генераторів, щоб мешканці не залишилися без питної води.

“Місто розробило і реалізує чотири програми, як інструменти для будинкових громад зі встановлення резервного живлення. Це програма співфінансування енергоефективних заходів 70/30, програма співфінансування ремонтів, програма компенсації коштів за придбання альтернативного живлення і програма надання пільгових кредитів. На сьогодні вже понад тисяча будинкових громад взяли участь у таких програмах і виконали енергоефективні заходи”, – зазначив Петро Пантелєєв.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Київ закупить 15 австрійських міні-ТЕС для безперебійної роботи котелень узимку.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Липня 2024 року - 17:51
Президент вніс до Верховної Ради законопроєкти про затвердження його указів...
21 Липня 2024 року - 21:29
Коли військовозобов'язана особа отримує повістку для уточнення даних, вона може,...
19 Липня 2024 року - 20:01
24 липня  2024 року відбудеться знакова подія для всіх, хто...