Згідно з інформацією, опублікованою Спільним координаційним центром ООН, Китай є найбільшим одержувачем продовольчих товарів і кормів в рамках Чорноморської зернової ініціативи.
Про це повідомляє world-grain.com.
Станом на 20 червня за планом було відвантажено 32,1 млн тонн продовольчого, фуражного зерна та насіння олійних культур , з них 7,7 млн тонн, або 24%, припадає на Китай. Це включало 5,6 мільйона тонн кукурудзи, 1,8 мільйона тонн соняшникової макухи, 370 000 тонн соняшникової олії та 340 000 тонн ячменю, згідно зі звітом Міністерства сільського господарства США (FAS).
Іспанія отримала друге місце за обсягом поставок – 5,9 млн тонн, або 18%, за нею йде Туреччина – 3,2 млн тонн, або 10%.
Ініціатива була вперше підписана 27 липня 2022 року, щоб пом’якшити глобальну продовольчу кризу, яка погіршилася вторгненням Росії в Україну 24 лютого 2022 року . Його кілька разів продовжували, і він має закінчитися 18 липня. Росія заявила, що не буде продовжувати угоду , якщо не буде виконано низку вимог, включаючи усунення перешкод для російського експорту зерна та добрив.
Китай не був зазначений як вантажний пункт призначення для пшениці, сої, ріпаку чи інших товарів, які постачаються на світові ринки в рамках зернової ініціативи, повідомила FAS.
Нагадаємо, в рф знову заявляють, що планують зупинити роботу “зернової угоди” після завершення терміну, на який її продовжили останнього разу.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!