Порожні китайські мегамагазини LVMH вказують на поглиблення кризи предметів розкоші, – Bloomberg

Поділитися:

Коли генеральний директор LVMH Бернар Арно відвідав Китай у червні минулого року, він відвідав п’ятиповерхову будівлю в Пекіні, де провідний бренд компанії Louis Vuitton планував відкрити свій флагманський магазин у першій половині 2024 року.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Понад рік потому будівля залишається огородженою. За словами людей, обізнаних із ситуацією, магазин може відкритися лише наступного року.

Повільний прогрес такого ключового проекту є символом викликів, з якими стикаються європейські фірми предметів розкоші, такі як LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE, у Китаї. Попит, який мав відновитися після скасування суворих обмежень COVID-19, натомість падає. Це розчарування допомогло стерти близько $251 мільярда зі світових ринків предметів розкоші з березня.

Ознак того, що спад має тривати, стає все більше. Продавці Hermes, чиї сумки Birkin легко продавалися за десятки тисяч доларів, зменшили суму, яку потрібно витратити покупцям, щоб мати можливість придбати культові продукти. Компанії, зокрема Kering SA та Burberry Group Plc, вдаються до знижок до 50% для розпродажу запасів.

Керівники відділу продажів, які звикли дошкуляти клієнтам щодо найновішого асортименту продукції, намагаються змусити VIP-персон відповідати на дзвінки. Щоб спокусити своїх найбільших марнотратників у Китаї, LVMH заплатила за переліт групи з них до Парижа на літні Олімпійські ігри. За даними консалтингової компанії Digital Luxury Group, після багатьох років бурхливого зростання ринок предметів розкоші в Китаї цього року скоротиться на 15%.

Спад є частково циклічним, адже економіка Китаю намагається оговтатися після загальнонаціональної житлової кризи. Але ще більше занепокоєння для гігантів розкоші в Європі викликають ознаки постійної зміни попиту. Кампанії президента Сі Цзіньпіна, спрямовані на боротьбу з корумпованими урядовцями та сприяння рівномірнішому розподілу доходів, зробили демонстрацію багатства небезпечною. Тим часом молоді китайські споживачі все більше витрачають свої гроші на подорожі, а не на символи статусу.

Гері Нґ, старший економіст Natixis SA, зазначив: «Зустрічним вітром є “ганьба за розкіш” та економічні виклики, що призводять до уповільнення зростання наявного доходу та слабкого ефекту багатства. Для багатьох демонстрація свого багатства на даному етапі може бути нерозумною».

Майбутній флагманський магазин Louis Vuitton у Пекіні розташований у торговому комплексі, яким керує Swire Properties Ltd. Дві сусідні будівлі здані в оренду Dior і Tiffany з LVMH, і графік їх відкриття невідомий.

Компанії, як LVMH і Kering, вливали мільярди доларів у Китай, щоб задовольнити зростаючий попит. З 2011 по 2021 рік ринок предметів розкоші в Китаї зріс більш ніж у чотири рази до 471 мільярда юанів (66 мільярдів доларів).

Стівен Ан, засновник модної консалтингової компанії Chi Design, зазначив: «У ті роки можна було помітити, що майже всі навколо носили одяг принаймні “рівня LV”. Найпоширенішими брендами були Hermes, Chanel і LV».

Зараз попит падає, оскільки прогнози про стійке зростання витрат після COVID-19 виявилися помилковими.

Kering попередила, що річний прибуток впаде до найнижчого рівня з 2016 року після того, як аналогічні продажі Gucci, найбільшого бренду групи, впали на 25% у третьому кварталі через уповільнення в Китаї. LVMH повідомила про падіння на 16% у регіоні, що включає Китай, у тому ж кварталі.

Фінансовий директор LVMH Жан-Жак Гуйоні сказав: «Споживча впевненість у материковому Китаї сьогодні знову відповідає історичному мінімуму, досягнутому під час COVID».

Нагадаємо, Apple Inc., найдорожча компанія в світі, повідомила про виручку в четвертому фінансовому кварталі, яка відповідала оцінкам Уолл-стріт.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Грудня 2024 року - 11:38
У сучасному світі, де зміни відбуваються з неймовірною швидкістю, жіноче...
9 Грудня 2024 року - 11:20
"Укрпошта" втратила оригінали важливих документів загиблого українського військовослужбовця, які його...
8 Грудня 2024 року - 18:14
Національний банк України (НБУ) оголосив про вилучення з обігу старих...
5 Грудня 2024 року - 22:51
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України прийняла рішення про...