Глобальна еліта в Давосі прокинулася у вівторок із полегшенням після того, як президент Дональд Трамп завершив свій перший день на посаді лише розмовами про торговельні війни, а не починаючи їх.
Але можна тільки здогадуватися, як довго протримається найвибагливіший продавець тарифів у світі — і керівники та клас інвесторів, які зібралися в швейцарському гірському курортному містечку, готуються.
«Навіть коли я був там вісім років тому, завжди точилися гострі дебати щодо тарифів — про позитивні та негативні сторони тарифів, про передбачувані наслідки, небажані наслідки», — сказав Гері Кон, віце-президент IBM Corp. і колишній Національний економічний директор Трампа, у вівторок на Bloomberg TV. «Дивіться, це перший день чотирирічної адміністрації. Вам не потрібно встановлювати тарифи з першого дня».
Кон, який часто був у центрі запеклих боїв із яструбиним крилом економічної команди під час першого терміну Трампа, закінчився тим, що пішов у відставку після того, як президент використав широкий статут про національну безпеку, щоб накласти мита на сталь і алюміній для всього світу.
Заява Трампа в понеділок увечері про те, що він «думає» про встановлення тарифів у 25% на Мексику та Канаду, можливо, до 1 лютого, залишає відкритим питання, наскільки це переговорний хід, щоб добитися перших поступок від провідних торговельних партнерів країни.
Несподівано залишився поза його першим списком хітів, поки що, у всякому разі, був Китай. Трамп дотримувався більш доброзичливого тону щодо Пекіна і не збирався вводити мита для другої за величиною економіки навіть після того, як він пообіцяв це під час передвиборної кампанії.
Проте широкі виконавчі дії щодо торговельної політики започаткували дослідження для секретарів Кабінету міністрів, щоб оцінити дотримання різноманітних торговельних угод, включаючи угоду першого етапу, яку Трамп уклав із Пекіном і про яку він часто стверджував, що Китай порушив свої зобов’язання.
Віце-прем’єр-міністр Китаю Дін Сюєсян у вівторок скористався цією можливістю у своїй промові в Давосі, щоб пообіцяти більшу відкритість і прозорість. Здається, він також визнав необхідність відповідати на вимоги Трампа.
«Ми не прагнемо профіциту торгівлі. Ми хочемо імпортувати більш конкурентоспроможні, якісні продукти та послуги для сприяння збалансованій торгівлі», — сказав Дін, не називаючи жодної країни.
Заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Мін Чжу, колишній заступник голови Народного банку Китаю, сказав, що його не здивувало те, що Трамп утримався від запровадження тарифів на Китай. «По суті, між США та Китаєм існує великий взаємний інтерес», — сказав він в інтерв’ю Bloomberg TV.
Член Ради керуючих Європейського центрального банку Франсуа Віллеруа де Галау, голова центрального банку Франції, заявив, що його не надто турбує бряцання зброєю з боку Вашингтона.
Нагадаємо, президент Дональд Трамп оголосив про плани запровадити тарифи на 25% для Мексики та Канади з 1 лютого
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!