За яких умов Україна вступить до ЄС – голова Євроради

Поділитися:

Голова Європейської Ради Шарль Мішель сподівається, що союз з 27 країн та потенційні нові члени будуть готові до 2030 року.

За даними Reuters, він сказав про це перед 20 річницею “Великого вибуху” розширення Європейського Союзу. Тоді до блоку з 15 членів приєдналося ще 10. Серед них були держави колишнього радянського блоку, а також Мальта і Кіпр.

“Це був заклик історії об’єднати європейські країни. Двадцять років по тому ми стикаємося з подібним викликом, тому що існує геополітичний хаос, в тому числі через війну Росії проти України. І протистояння цьому хаосу є геополітичною стратегією для того, щоб знову об’єднатися”, – наголосив Мішель.

Спільний валовий внутрішній продукт на душу населення у країнах, які приєдналися 2004 року зріс з близько половини середнього показника по ЄС тоді до 80% станом на зараз.

Тепер претендентами на вступ до ЄС є шість балканських країн, Україна, Грузія та Молдова. Україна, безумовно, є найбільшим потенційним членом ЄС з приблизно 40-мільйонним населенням та великим сільськогосподарським сектором.

“Через війну, розпочату Росією проти України, з’явився новий імпульс, пожвавлення стратегії розширення. Це складний виклик. Але яка альтернатива? Альтернативою була б жахлива, безвідповідальна помилка з боку ЄС”, – Мішель.

Він закликав Європейський Союз та кандидатів провести до 2030 року реформи, необхідні для нового розширення.

Перемогою буде посилення міжнародного впливу ЄС.

“ЄС є однією з трьох основних регіональних сил у світі разом з Китаєм і США. І з цим новим розширенням ідея полягає не лише в тому, щоб стати більшим. Він також має стати більш впливовим”, – сказав Мішель.

Він наголосив, що Києву знадобляться особливі перехідні заходи, адже країні потрібно буде відновлюватися після війни. А Євросоюзові прийдеться бути обережним, аби повністю відкритися для великого населення та експорту продовольства з України.

Нагадаємо, система електронних платежів НБУ є державною банківською платіжною системою, що забезпечує проведення міжбанківських розрахунків через рахунки, відкриті в Нацбанку. Вона належить до системи валових розрахунків у режимі реального часу (за міжнародною класифікацією – RTGS).

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Травня 2024 року - 11:43
У Міжнародний день музеїв, який відмічають щорічно 18 травня, у...
20 Травня 2024 року - 18:42
Лінія магазинів EVA – найбільша національна мережа магазинів краси та...
20 Травня 2024 року - 18:25
На сьогодні діє норма, що висновок ВЛК є дійсним протягом...
20 Травня 2024 року - 15:24
Академія інтернет-маркетингу WebPromoExperts розробила нову програму для ветеранів АТО та...