Бізнес найбільше невдоволений податками з зарплати.
Більше половини українського бізнесу переконані, що платити повністю всі податки без «оптимізації», тобто без зменшення їх в різний спосіб, неможливо, а до різних схем вдаються приблизно 90% підприємств. Про це повідомила експертка агентства InfoSapiens Анастасія Шуренкова з посиланням на опитування.
У дослідженні прийняло участь 500 власників та керівників підприємств – юридичних осіб, які зареєстровані і провадять діяльність в Україні; з них по 150 представників мікро- й малого бізнесу та 200 – великого і середнього. При цьому 70% респондентів зазначили, що не задоволені чинною системою оподаткування, а більше половини вважають неможливою сплату встановлених податків у повному обсязі без використання тіньових схем з “оптимізації”.
“Відповідаючи на запитання, чи можуть більшість бізнесів у вашій сфері ефективно працювати і сплачувати всі податки, не вдаючись до оптимізації податкового навантаження, 56% опитаних зазначили, що це неможливо. Меншою мірою із цим погоджується середній бізнес. Найбільше ж потерпає малий та мікробізнес, де ця частка ще більша. Приміром, 58% представників мікробізнесу вважають, що працювати без оптимізації нереально”, – розповіла Шуренкова.
Вона додала, що частка тих, хто однозначно відповів, що робота у їхніх галузях без оптимізації податків все ж можлива, – лише 9%. Ще кожен третій респондент відповів із застереженнями: “так, певною мірою”.
“Звідси висновок: майже 90% вітчизняного бізнесу вдається до певних схем оптимізації”, – додала експертка.
Найпоширенішою схемою вона назвала оптимізацію податків на зарплату (податки на фонд оплати праці та єдиний соціальний внесок). Однак доволі часто бізнес вдається і до схем оптимізації податку на прибуток та ПДВ.
При цьому українські підприємці переконані, що за умови продовження чинної податкової політики повний вихід бізнесу з “тіні” неможливий. Натомість абсолютна більшість керівників і власників підприємств, за словами Шуренкової, підтримує проєкт Антикорупційної податкової реформи “10-10-10”, яка зробить податкову оптимізацію неефективною та непотрібною.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!