НАТО збільшує постачання зброї Україні для зміцнення Києва перед можливими переговорами про перемир’я, – Bloomberg

Поділитися:

Союзники України в НАТО змістили фокус із досягнення перемоги на створення найкращих умов для президента Володимира Зеленського у майбутніх переговорах про припинення вогню з Росією. За словами джерел, знайомих із ситуацією, НАТО наразі подвоює свої зусилля з постачання зброї Україні, адже київські війська поступово втрачають позиції. Це підвищує ризик заморожування конфлікту з окупацією частин України військами Володимира Путіна.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий”.

Незважаючи на те, що Путін не виявив готовності обговорювати припинення вогню, повернення Дональда Трампа в Білий дім викликало занепокоєння серед союзників по НАТО. Вони зараз зосереджуються на зміцненні політичної волі, щоб підтримувати війну, яка триває майже три роки, оскільки моральний дух починає падати.

Міністри закордонних справ, що зібралися цього тижня в Брюсселі, розглядають різні сценарії переговорів щодо припинення війни. Обговорення включають гарантії безпеки для України, які б не провокували Путіна. Одним з можливих варіантів є створення демілітаризованої зони, яку б охороняли і патрулювали європейські війська в разі припинення вогню.

В умовах нестабільної ситуації в Україні НАТО вважає, що переговори мають початися якнайшвидше. Ці дискусії надають європейським союзникам можливість показати Трампу, що вони можуть залишатися актуальними, якщо переговори про припинення вогню все ж таки розпочнуться.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив на необхідності посилення військової підтримки України, щоб змінити траєкторію війни: «Ми повинні зробити більше, ніж просто тримати Україну в боротьбі. Ми повинні забезпечити достатню підтримку, щоб раз і назавжди змінити траєкторію цієї війни», – сказав Рютте у своєму заключному слові на засіданні НАТО.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що уряд зможе витримати вотум недовіри, який відбудеться в середу.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Квітня 2025 року - 13:23
Заощадження електроенергії — це зниження її споживання без шкоди для...
28 Квітня 2025 року - 11:13
Травень 2025 року в Україні починається не з календаря, а...
27 Квітня 2025 року - 16:39
BROCARD зробив ще один крок до омніканальності – компанія запустила...
25 Квітня 2025 року - 18:10
Верховна Рада України розглядає законопроєкт, який передбачає створення додаткових можливостей...
undefined