Економіка Китаю показала ознаки стабілізації після того, як Пекін запровадив найсміливіші заходи стимулювання з часів пандемії, хоча майбутні вибори в США вносять невизначеність у відновлення. Національне бюро статистики повідомило в четвер, що діяльність заводу несподівано зросла в жовтні після п’яти місяців скорочення. Офіційний індекс менеджерів із закупівель у промисловості піднявся до 50,1, що вище прогнозу економістів у 49,9. Індекс PMI у невиробничому секторі продемонстрував зростання активності в будівництві та послугах після незначних змін у попередньому місяці.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
«Це позитивно, що PMI перевищив і з’явилися певні ознаки повороту, але врешті-решт ми все ще перебуваємо в тіні виборів у США, які залишаються ключовим диким символом для перспектив зростання Китаю», — сказав Едді Чунг, старший стратег Credit Agricole CIB з ринків, що розвиваються.
У четвер вранці китайські акції коливалися між зростанням і падінням, причому еталонний індекс CSI 300 зріс на 0,9% після втрати на 0,8% раніше. Офшорний юань незначно змінився, а прибутковість 10-річних державних облігацій Китаю залишилася на рівні 2,16%.
Дослідження PMI показали перші офіційні економічні показники за місяць після того, як наприкінці вересня Китай різко знизив процентні ставки та оприлюднив заходи для підтримки ринку житла. Зростання активності подолало зниження кількості робочих днів у жовтні внаслідок тижневого державного свята.
Показники є «добрим початком» для четвертого кварталу, сказав Реймонд Єнг, головний економіст Великого Китаю в Australia & New Zealand Banking Group Ltd. «Ми очікуємо, що PMI залишатиметься експансійним протягом наступних двох місяців».
Зараз економісти прогнозують, що Китай може досягти своєї офіційної мети зростання приблизно на 5% цього року. Згідно з останнім опитуванням Bloomberg, економіка зросте на 4,8%.
Попередній шлях менш певний, особливо з огляду на президентські вибори в США наступного тижня, які можуть повернути Дональда Трампа в Білий дім у січні. Колишній президент погрожував запровадити 60% мита на китайську продукцію, що знищить експорт Китаю до його найбільшого торгового партнера в одній країні та зашкодить яскравій плямі в китайській економіці.
Цього року китайський експорт стимулював економіку, оскільки поставки до вересня зросли до другого за величиною значення за всю історію, хоча темпи зростання сповільнилися. Дані, опубліковані в четвер, показали, що нові експортні замовлення для виробничих компаній залишаються слабкими і продовжують скорочуватися цього місяця, навіть якщо загальні нові замовлення стабілізувалися.
Переобрання Трампа дасть Пекіну більше підстав для посилення підтримки внутрішнього попиту на наступний рік. Очікується, що провідні законодавці наступної п’ятниці проголосують за довгоочікуваний фіскальний пакет, який може дати підказки для стимулювання наступного року.
Вейцзянь Шань, виконавчий голова PAG, одного з найбільших в Азії альтернативних менеджерів активів, сказав у подкасті Bloomberg, що поглиблення торгової війни зі США може підштовхнути Китай переорієнтувати свою економіку «від інвестицій та експорту в бік приватного споживання».
Нагадаємо, Дональд Трамп і його союзники кажуть своїм прихильникам, що вони готові до безперечної перемоги, за винятком фальсифікацій, створюючи умови для обурення та судових викликів, якщо вибори не зіграють на користь республіканців.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!