Віце-президент Китаю Хань Чжен зустрівся з мільярдером Ілоном Маском та іншими бізнесменами США, підкресливши зусилля Пекіна встановити позитивний тон у відносинах зі США до повернення новообраного президента Дональда Трампа на посаду.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Під час зустрічі у Вашингтоні в неділю з Маском, який є генеральним директором Tesla та членом нової адміністрації, Хан сказав, що американські фірми вітаються в Китаї. Хан закликав «американські компанії, включаючи Tesla, скористатися можливістю, поділитися плодами розвитку Китаю та зробити новий і більший внесок у просування китайсько-американських економічних і торгових відносин», згідно з офіційним агентством новин Xinhua.
Хан також зустрівся з представниками Американо-китайської ділової ради, Торгової палати США та «інших ділових кіл у Вашингтоні», повідомляє Сіньхуа в понеділок. Хань, чия посада в китайському уряді є церемоніальною і не має місця в Політбюро правлячої Комуністичної партії з 24 членів, перебуває в місті на інавгурації Трампа.
Китай насторожено дивиться на повернення Трампа, чий перший термін на посаді відзначився торговою війною, яка порушила відносини між двома найбільшими економіками світу. Є побоювання, що ця напруженість може повторитися, оскільки Трамп погрожував запровадити мита на поставки з цієї азіатської країни через її торгову практику та інші проблеми. Минулого року Китай мав рекордне позитивне сальдо торгового балансу майже в 1 трильйон доларів.
У неділю Хан також зустрівся з новообраним віце-президентом Джей Ді Венсом, щоб обговорити фентаніл і торгівлю. Під час цієї зустрічі Хан сказав, що хоча обидві сторони мають свої розбіжності, у них є великий простір, у якому вони можуть співпрацювати, і вони повинні зміцнювати діалог, йдеться в заяві МЗС Китаю.
У п’ятницю Трамп і президент Китаю Сі Цзіньпін використали телефонну розмову, щоб обговорити торгівлю, TikTok і фентаніл. Трамп написав у дописі на своїй платформі Truth Social, що «дзвінок був дуже хорошим як для Китаю, так і для США». Державне центральне телебачення Китаю заявило, що хоча Сі вважає розбіжності зі США «неминучими», дві країни можуть працювати як партнери та друзі.
На зустріч Хана з двома бізнес-групами були присутні топ-менеджери американських компаній, включаючи FedEx Corp., Broadcom Corp., Las Vegas Sands Corp. і Visa Inc., за словами особи, яка була на заході. Приблизно 90-хвилинна зустріч була дуже хорошою, але ніяких суттєвих домовленостей досягнуто не було, додала особа, яка побажала залишитися невідомою під час обговорення приватної інформації.
Зустріч також стала способом для Хана познайомитися з американським бізнесом і зрозуміти їхні занепокоєння, сказав учасник зустрічі.
Ні Американсько-китайська ділова рада, ні палата США не відповіли негайно на електронні листи з проханням про коментарі. Представники чотирьох компаній не відразу відповіли на запити про коментарі, надіслані в робочі години Азії.
Нагадаємо, 20 січня 2025 року Дональд Трамп склав присягу та офіційно став 47-м президентом Сполучених Штатів Америки.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!