Коронація Чарльза ІІІ: деталі

Поділитися:
6 травня у Лондоні відбувається одна з найбільших подій цього року — коронація нового британського короля Чарльза III та королева-консорт Камілли. Збираємо найголовніше.
Коронація Чарльза III відбувається у Вестмінстерському абатстві. Камілла, королева-консорт, буде поруч із Чарльзом на церемонії, де її також коронують.

У Букінгемському палаці зазначили, що церемонія поєднає старовину та сучасність: «сягатиме корінням у давні традиції», але також «показуватиме роль монарха сьогодні та дивитиметься в майбутнє».

Чарльзу на момент коронації виповнилося 74 роки — так він став найстаршим з тих, хто коронувався на нового монарха. Очолить миропомазання, благословення та освячення Чарльза архієпископ Кентерберійський.

Коронація Чарльза, який став монархом після смерті Єлизавети II, є першою за майже 70 років — остання була для його матері у червні 1953 року. Коронація Чарльза стане символічним святкуванням його нового правління. Вулиці Лондона напередодні заполонили британські прапори, а люди очікували масштабних святкувань.

Утім не всі вийшли на вулиці для підтримки Чарльза та Камілли — група протестувальників вийшла з плакатами: «Не мій король», «Приватизуйте їх» та «Це наша країна».

Серед гостей, які візьмуть участь, будуть члени королівської родини, а також міжнародні представники з 203 країн, у тому числі приблизно 100 голів держав, а також громадські та благодійні активісти.

Від Україну на коронацію Чарльза ІІІ відправилися перша леді Олена Зеленська та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За планом, перед Богослужінням через Вестмінстерське абатство пройдуть конфесійні лідери, представники релігійних громад та представники країн Співдружності націй.

Їхні величності увійдуть до Вестмінстерського абатства через Великі західні двері, після чого хор заспіває «Я був радий» Юбера Паррі, який був створений для коронації короля Едуарда VII.

Коронацію Чарльза ІІІ порівнюють із церемонією його матері, королеви Великої Британії Єлизавети II. Так, у Чарльза буде особиста хвилина мовчазної молитви, як це зробила королева Єлизавета II у 1953 році. Після цього Архієпископ Кентерберійський виголосить привітання з вівтаря.

Далі слідує Визнання: давній елемент коронаційної служби, де король повернеться до кожної з чотирьох точок компаса, щоб його впізнали; на схід — архієпископом Кентерберійським; на півдні — леді Ордену Будяка; на заході — кавалером Георгіївського хреста, а на півночі — леді Ордена Підв’язки. Кожне визнання буде відзначено фанфарами.

Королю Чарльзу вручать спеціально замовлену Біблію, на якій він складе присягу та підпише копії. Прийнявши присягу, король стане на коліна перед вівтарем і помолиться вголос. Слова молитви Чарльза ІІІ натхненні гімном «Я присягаю тобі, моя країно», що є продовженням теми служіння.

Королеву-консорт Каміллу коронують після Чарльза.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
19 Вересня 2024 року - 19:33
На думку вчених-кліматологів, за серією штормів стоять різні метеорологічні явища,...
15 Вересня 2024 року - 22:56
Для цього потрібно надати певні документи
13 Вересня 2024 року - 17:22
ПРРО не тільки фіскалізує чеки і працює з...