Трамп прагне контролю над мінеральними багатствами України: що можна здобути?

Поділитися:

Мінеральні багатства України опинилися в центрі уваги, оскільки президент США Дональд Трамп прагне забезпечити контроль над її ресурсами в обмін на військову підтримку. Відомо, що в Україні є родовища корисних копалин вартістю понад 10 трильйонів доларів, і уряд президента Володимира Зеленського активно сприяє видобутку цих важливих матеріалів.

Рідкоземельні елементи, які відіграють ключову роль в оборонній та інших високотехнологічних галузях, привернули особливу увагу Трампа. Він заявив про намір отримати рідкісноземельні елементи вартістю 500 мільярдів доларів. Проте, в Україні немає значних запасів рідкоземельних елементів, які були б визнані як економічно вигідні на міжнародному рівні.

Незважаючи на повідомлення про низку родовищ, мало що відомо про їхній потенціал. Більшість із них є побічними продуктами виробництва фосфатів, а деякі з них знаходяться в зонах контролю Росії.

«Рідкоземельні метали є настільки нішевими, що вони зазвичай не публікують більш детальні дослідження, тому інформації просто недостатньо», — сказав Вілліс Томас, головний консультант CRU Group.

Ринок рідкоземельних елементів, використовуваних у високоміцних магнітах, є мізерним порівняно з такими товарами, як мідь або нафта. Навіть якщо до суміші додати інші ключові спеціальні мінерали, знайдені в Україні, загальна вартість значно нижча. США імпортували близько 1,5 мільярда доларів разом рідкоземельних елементів, титану, цирконію, графіту та літію у 2024 році.

Інформація про родовища рідкісних земель в Україні в основному взята з урядових даних. Навіть колишній керівник геологічної служби України зазначив, що не було сучасної оцінки ресурсів країни.

На Китай припадає приблизно 60% видобутку рідкоземельних елементів, але близько 90% потужностей з розділення та переробки. Будь-яка угода з Україною не вирішує цю проблему, оскільки Захід потребує ланцюжка створення вартості, який є насамперед у Китаї.

Нагадаємо, високопосадовці США та Росії провели перший раунд переговорів щодо війни в Україні, обговоривши можливість ширшої співпраці.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
24 Квітня 2025 року - 11:32
У квітні 2025 року літературний світ пульсує новими тенденціями, де...
19 Квітня 2025 року - 14:32
Збройні сили України оголосили про зміни в програмі базової загальновійськової...
17 Квітня 2025 року - 13:42
У час, коли традиції зберігають своє значення, а локальна ідентичність...
16 Квітня 2025 року - 15:09
У 2025 році культура харчування дедалі частіше формує святкове меню...
undefined