Команда чиновників оцінить потенційний вплив на торговельну й оборонну політику ЄС.
Єврокомісія створила спеціальну групу для підготовки до можливого повернення колишнього президента США Дональда Трампа до Білого дому, ЄС розробляє стратегію реагування на потенційні різкі зміни у Вашингтоні в таких питаннях, як вільна торгівля та підтримка України. Про це повідомляє FT.
За словами трьох джерел видання, група також визначатиме, який вплив на ЄС може мати перемога на виборах американського віцепрезидента Камали Гарріс, і як Брюсселю готуватися до змін у політиці США та як реагувати на них.
“Вибори [в США] ще далекі від завершення, тому йдеться про з’ясування того, якими можуть бути наслідки в будь-якому випадку. Ключові посадовці обговорюють, на чому нам потрібно зосередитися найбільше”, – сказало одне з джерел FT на умовах анонімності.
Команду сформував офіс генерального секретаря Єврокомісії Ілзе Юхансоне. Група включає невелику кількість чиновників, які представляють відповідні директорати Єврокомісії, що займаються такими питаннями, як торгівля, конкуренція та закордонні справи.
Також увага приділяється розробці комунікаційних планів на випадок значних змін у політиці США щодо Європи, наприклад, необхідності для платників податків ЄС потенційно робити більший внесок в оборону України.
Єврокомісія заявила, що “готується до виборів у США” і “розглядаються всі можливі результати”, додавши, що ЄС відданий підтримці тісного партнерства з Вашингтоном.
Подібна група з підготовки до можливого другого президентства Трампа створена в Міністерстві закордонних справ Німеччини, розповіли Financial Times чиновники.
Обговорення відбуваються в той час, коли високопоставлені офіційні особи ЄС намагаються взаємодіяти з фігурами, близькими як до Трампа, так і до Гарріс, у тому числі з колишнім економічним радником віцепрезидента Майком Пайлом і її радником з національної безпеки Філом Гордоном.
З точки зору Брюсселя, президентство Гарріс може не означати повної “відповідності” політиці Байдена, особливо коли йдеться про допомогу Україні. Обіцянки Трампа під час передвиборчої кампанії швидко припинити війну можуть вплинути на громадську думку в США щодо підтримки України, навіть якщо він програє на виборах.
Також далекосяжним питанням є те, що повернення Трампа може означати для економіки ЄС.
Група ЄС планує активізувати роботу у вересні та розширити контакти з урядами країн Союзу, щоб поділитися думками й ідеями щодо оцінки потенційних вразливостей і того, як пом’якшити можливі негативні наслідки.
Гарріс і Трамп “йдуть нога в ногу”, як показують опитування в США, після того, як президент Джо Байден вийшов із виборчих перегонів минулого місяця, підтримавши свого віцепрезидента як кандидата від Демократичної партії. Очікується, що демократи офіційно оголосять Гарріс своїм кандидатом на президентських виборах.
Брюссель стурбований тим, що Трамп під час свого другого терміну запровадить болісні тарифи на експорт з ЄС, припинить військову та фінансову допомогу Україні з боку США, а також змусить Київ погодитися на умови Москви щодо припинення війни.
Крім того, європейські союзники занепокоєні, що Трамп може виконати свої попередні погрози вивести США з НАТО або суттєво підірвати положення про взаємну оборону для країн, які, на його думку, не витрачають достатньо коштів на оборону.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!