Конгрес США передасть на розгляд президентові країни Джо Байдену двопартійний законопроєкт про використання заморожених активів рф для допомоги Україні.
Про це пише Politico.
Там зазначають, що цей законопроєкт схвалили комітети Палати представників та Сенату США. Він дозволить конфіскувати від 5 до 8 млрд доларів російських активів, які спрямують на відбудову України. У виданні зазначають, що дискусії щодо цього законопроєкту почнуться, коли Конгрес розроблятиме новий законопроєкт про допомогу Україні.
Politico пише, що такий документ містить «низку нюансів, які все ще потрібно розв’язати». Так, деякі американські законодавці занепокоєні тим, що закон про використання заморожених активів рф для підтримки Україні можуть розглядати як заміну більшої допомоги Києву.
Ідея про використання заморожених російських активів також наштовхнулася на опір у Європі. Попри це, лідери ЄС «просуваються вперед», конфіскуючи прибутки від заморожених активів рф замість того, щоб повністю конфіскувати їх, пише видання.
Посадовець Міністерства фінансів США Френч Гілл каже, що варто розширити коло потенційних арештованих коштів та способів їх використання. Зокрема, він хоче, щоб законопроєкт охоплював не лише російські активи, а й державні підприємства, передає Politico.
«Це не громадянська війна. Це вторгнення країни-члена “Великої п’ятірки” Організації Об’єднаних Націй, що порушує всі відомі нам норми міжнародного права. І тому, коли буде досягнуто мирного врегулювання, росія повинна виплатити суверенному сусідові певну компенсацію. Це чудовий спосіб створити фонд для відновлення України після миру», — зазначив Гілл.
В адміністрації Байдена до такої ідеї поставилися прихильно. Наразі там ведуть переговори із союзниками, включно із членами «Великої сімки», аби переконатися, що «всі скоординовані в тому, аби змусити росію заплатити», передає видання.
Нагадаємо, у США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!