В умовах ескалації конфлікту з США через торгівлю, Китай почав обмежувати експорт ключових компонентів, які використовуються для створення безпілотних літальних апаратів (БПЛА), що мають вирішальне значення для оборони України. За інформацією кількох джерел, китайські виробники вже почали обмежувати продажі компонентів, таких як двигуни, акумулятори та контролери польотів, до США та Європи.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
Ці кроки, ймовірно, передують більш широким експортним обмеженням на запчастини для безпілотників, які, як очікується, Пекін введе в дію в наступному році. За словами одного з джерел, нові правила можуть включати ліцензії на експорт на основі передбачуваного використання компонентів або вимоги повідомляти уряд про плани поставок.
Ці заходи приймаються на фоні нещодавніх обмежень Вашингтону щодо продажу мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю та додаткового напівпровідникового обладнання до Китаю. У відповідь Пекін заборонив продаж товарів подвійного призначення американським військовим і деяких матеріалів високотехнологічного призначення.
Ці нові обмеження ставлять під загрозу здатність західних компаній постачати Україну необхідними для оборони компонентами. Лоренц Майєр, виконавчий директор компанії Auterion, що постачає програмне забезпечення для БПЛА, зазначив: «Я чую такі історії кожні два-три дні. Я впевнений, що з часом це переросте до нових обмежень».
Китай вже наклав санкції на декілька американських компаній, включаючи Shield AI Inc., яка активно працює в Україні. Це загострює ситуацію, оскільки БПЛА відіграють ключову роль у сучасних військових операціях, забезпечуючи розвідку та удари по військових цілях.
Нагадаємо, за даними, опублікованими агентством Bloomberg, російські військові продовжують отримувати американські технології, попри санкції, запроваджені після вторгнення в Україну.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!