Крім постійного стресу через війну, восени на емоційний стан впливають і природні фактори. Дні стають коротшими, сонця менше, частіше хочеться спати. Недарма існує поняття «осінньої хандри» та буває лінь змушувати себе тренуватися. Хороша новина в тому, що змушувати себе не потрібно. Варто лише розумно адаптувати тренування для себе, і як бонус з’явиться більше енергії для інших справ.
Що не так із мотивацією до тренувань
Справа в тому, що здорове тіло прагне до руху. Докази цього факту поруч. Достатньо подивитися на дітей, яким важко всидіти на місці. Через нездоровий сидячий спосіб життя, ми втрачаємо звичку до руху. Але потреба не зникає. Проблеми із суглобами, болі в спині та навіть осіння апатія з’являються через те, що ми позбавляємо себе здорової радості. Адже до руху тіло відчуває жагу як до води.
Мотивація може знадобитися на початку, щоб зробити крок із зони комфорту та подолати страхи й крепатуру перших занять. Важлива підтримка тренера, який мотивує та адаптує навантаження під вас. Надалі люди відчувають, як фітнес змінює життя, як заряджає та покращує здоров’я. Необхідність зовнішньої мотивації зникає. Фітнес стає приємною звичкою, що позитивно впливає на інші сфери життя. Самі тренування стають мотивацією продовжувати.
Як зробити перший крок на тренування
Щоб регулярно відвідувати тренування, потрібно вдало вписати навантаження у свій спосіб життя. Почніть повертати радість руху з простих кроків. Наприклад, 15 хвилин йоги зранку та прогулянки. 10 000 кроків на день насправді дієві, тому при першій можливості варто тепло вдягатися та виходити на вулицю. Відсутність свіжого повітря більш шкідлива для фізичного й ментального здоров’я ніж холодна осіння погода.
Тренування в залі варто почати із занять, які будуть адаптовані під ваш рівень. Раджу планувати мінімум 3 різноманітних тренування на тиждень тривалістю 45 хвилин. У hiitworks перед заняттями ми також проводимо фітнес-тестування. Тренер вимірює склад тіла та тестує рухи, щоб персонально визначити, які вправи вам підійдуть.
Де брати енергію
Короткі розумні тренування мають надавати енергію. Це досить простий тест навіть після пробного заняття, щоб визначити правильний шлях. Якщо настрій підвищився — ви на правильному шляху. Якщо відчуваєте лише виснаження, скоріше за все, навантаження було завеликим або занадто тривалим.
Щоб внутрішні батарейки залишалися зарядженими, варто також звернути увагу на сон і харчування. Сон завжди був найпростішою дією, яку можна зробити для підтримки емоційного стану та імунітету. Через повітряні тривоги, тепер це не завжди просто. Проте коли є можливість, намагайтеся вкладатися до 23:00.
У харчуванні зверніть увагу на вітаміни C, D і білок. Імунна система складається з білку, тому він необхідний для підтримки енергії й здоров’я. Найздоровіше харчування — 3 рази на день без перекусів.
Щоб краще розуміти свій стан та зміни в ньому, спробуйте користуватися «щоденником енергії». Записуйте свої відчуття після тренування, прогулянки та сну. Щоденник допоможе вбудувати в режим справи для наповнення енергією та відмовитися від зайвого.
Автор: Ярослав Сойніков, співзасновник та головний тренер мережі фітнес-студій hiitworks
Наші сторінки у соціальних мережах:
https://www.instagram.com/hiitworks.ua/
https://www.facebook.com/hiitworks.ua
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!