Proptech, штучний інтелект та інші ключові тренди фінтеху минулого року

Поділитися:

За останні роки фінтех-індустрія пережила значні зміни, що відобразилося у глобальних інвестиційних трендах. Згідно з даними KPMG Pulseof Fintech за друге півріччя 2023 року, минулий рік для ринкуфінтех був складним, але водночас знаковим для секторів, як-от proptech та ESG фінтех.

Згідно даних звіту, загальний обсяг глобальних інвестицій у фінтеху 2023 році знизився до шестирічного мінімуму, склавши 113,7 млрд доларів США за 4 547 угодами, порівняно з 196,6 млрд доларів США за 7 515 угодами у 2022 році. Це зниження можна пояснити низкою глобальних конфліктів, як-то війна в Україні та бойові дії на Близькому Сході, високими відсотковими ставками та стабільно високим рівнем інфляції в багатьох країнах, а також відсутністю можливостей для виходу з інвестицій, що змусило фінтех-інвесторів притримували власні кошти протягом більшої частини року.

Ключовими тенденціями ринку можна назвати прорив у proptech. Незважаючи на загальне зниження, інвестиції в proptech (технології у сфері нерухомості)зросли до рекордного рівня — 13,4 млрд доларів США у 2023 році. Це стало однією з найяскравіших подій минулого року та демонструє зростаючий інтерес до інновацій у секторі нерухомості. Також «срібний» рік переживає ринок інвестицій в ESG фінтех. У 2023 році зафіксований величезний обсяг інвестицій у сектор ESG фінтех, який став другим за величиною за всю історію спостережень: 2,3 млрд доларів у 2023 році поступаються лише піковому показнику 2021 року та його 3,7 млрд доларів США. Оскільки як уряди, так і бізнес, беруть на себе амбітні зобов’язання щодо досягнення нульового рівня викидів та впроваджують різні регуляторні зміни, це все разом створює сприятливі умови для збереження позитивної динаміки інвестицій у ESG фінтех-рішення. Тож ймовірно вони продовжуватимуть рости і у 2024 році.

.Загалом сфера здійснення платежів залишилася найпотужнішою сферою інвестицій у фінтех у світі у 2023 році: обсяг інвестицій становив 20,7 млрд доларів США порівняно з 58 млрд доларів США у 2022 році.

Серед ключових тенденцій також можна назвати штучний інтелект як ключовий пріоритет для інвесторів. Інтерес до штучного інтелекту (ШІ) значно зріс на інвестиційному ринку, фінтех-ринок не став винятком. У 2023 році фінтех-компанії, що працюють на основі ШІ, отримали інвестиції на суму 12,1 млрд доларів США. Хоча це відображає значне скорочення фінансування порівняно з 28,1 млрд доларів США у попередньому 2022 році, інтерес до сфери ШІ лишається високим:протягом 2023 року багато фінансових установ та фінтех-компаній вирішили впроваджувати ШІ через альянси та витрати на продукти, а не через прямі інвестиції.

Якщо враховувати регіональні тенденції, то у 2023 році з усіх фінтех-інвестицій в країнах Америки, левова частина (73,5 млрд доларів США з 78,3 млрд доларів США) припала на США, що є домінуючим гравцем у регіоні. Інвестиції у фінтеху Європи, Близького Сходу та Азії  впали до семирічного мінімуму у 2023 роціта становили 24,5 млрд доларів за 1 514 угодами. Попри загальне зниження, друге півріччя продемонструвало позитивний тренд росту інвестицій, при цьому більше половини фінансування припало на британську компанію Finastra. У минулому році в Азійсько-Тихоокеанському регіоні відбулося різке падіння інвестицій у фінтех на понад 75% до 10,8 млрд доларів за 882 угодами порівняно з попереднім роком. Особливо відчутним зниження було в Індії (3 млрд доларів) та Сингапурі (2,2 млрд доларів), у Китаї, натомість, відбулося зростання — до 1,9 млрд доларів.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
1 Жовтня 2024 року - 13:50
Мін’юст подав позов про конфіскацію активів російського олігарха Фрідмана та...
29 Вересня 2024 року - 22:38
У жовтні 2024 року Міністерство оборони України планує запустити новий...
27 Вересня 2024 року - 14:08
Найбільш затребувані на ринку праці – робітничі спеціальності