Британська розвідка: Іран готується передати РФ сотні балістичних ракет

Поділитися:

Десятки російських військовослужбовців навчаються в Ірані використовувати систему балістичних ракет Fath-360 близької дальності, повідомили Reuters два джерела в британській розвідці, додавши, що вони очікують неминучої доставки сотень озброєнь із супутниковим керуванням до Росія за війну в Україні.

13 грудня минулого року в Тегерані представники російського міністерства оборони підписали контракт з іранськими офіційними особами на поставку Fath-360 та інших балістичних ракет. Посилаючись на численні конфіденційні джерела в розвідці, офіційні особи заявили, що російський військово-технічний персонал відвідав Іран, щоб навчитися керувати оборонною системою Fath-360, що запускає ракети з максимальною дальністю 120 км і боєголовкою вагою 150 кг. Одне з джерел повідомило, що наступним кроком після навчання буде фактична доставка ракет до росії.

Москва має низку власних балістичних ракет, але постачання Fath-360 може дозволити рф використовувати більшу частину свого арсеналу для цілей за лінією фронту, використовуючи при цьому іранські боєголовки для цілей на ближчій відстані, сказав військовий експерт.

Речник Ради національної безпеки США заявив, що Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО та партнери з G7 «готові дати швидку та сувору відповідь, якщо Іран просунеться з передачею ракет росії».

“Це означає драматичну ескалацію Іраном агресійної війни росії проти України”, – сказав речник. «Білий дім неодноразово попереджав про поглиблення партнерства в галузі безпеки між рф та Іраном з початку повномасштабного вторгнення».

Міністерство оборони росії не відповіло на запит про коментар від Reuters.

Постійне представництво Ірану при ООН у Нью-Йорку заявило, що Ісламська Республіка налагодила довгострокове стратегічне партнерство з росією в різних сферах, включаючи військову співпрацю.

“Тим не менше, з етичної точки зору Іран утримується від передачі будь-якої зброї, включаючи ракети, яка потенційно може бути використана в конфлікті з Україною до його завершення”, – йдеться в заяві представництва.

Два джерела в розвідці не назвали точних часових рамок очікуваної доставки ракет Fath-360 до росії, але сказали, що це буде найближчим часом. Вони не надали жодної розвідувальної інформації про стан і умови контракту.

Третє джерело в розвідці з іншого європейського агентства повідомило, що воно також отримало інформацію про те, що росія відправила солдатів до Ірану для навчання використанню іранських систем балістичних ракет, не надавши додаткових деталей.

Таке навчання є стандартною практикою для іранської зброї, що постачається в росію, повідомило третє джерело, яке також відмовилося назвати свою назву через конфіденційність інформації.

Високопоставлений іранський чиновник, який побажав залишитися анонімним, сказав, що Іран продав росії ракети та безпілотники, але не надав ракети Fath-360. Джерело додало, що законодавчої заборони Тегерану продавати таку зброю рф не існує.

Досі військова підтримка Іраном Москви обмежувалася безпілотними ударними дронами Shahed, що несуть незначну кількість вибухівки, і їх легше збити, оскільки вони повільніші за балістичні ракети.

У липні 2023 року іранське напівофіційне інформаційне агентство Tasnim повідомило, що нова система навчання для Fath 360 була успішно випробувана сухопутними військами Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

Джастін Бронк, старший науковий співробітник відділу повітряних сил Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI), лондонського аналітичного центру з питань оборони, сказав:

«Доставка великої кількості балістичних ракет малої дальності з Ірану в росію сприятиме подальшому збільшенню у тиску на вже сильно перенапружені українські системи протиракетної оборони».

У Міністерстві оборони України не дали жодних коментарів. Уряд також публічно не повідомляв про виявлення уламків іранських ракет під час обстрілів української території.

Термін дії обмежень Ради Безпеки ООН на експорт Іраном деяких ракет, безпілотників та інших технологій закінчився в жовтні 2023 року. Проте Сполучені Штати та Європейський Союз зберегли санкції щодо програми балістичних ракет Ірану через занепокоєння щодо експорту зброї до його ставлеників на Близькому Сході та в росії.

Нагадаємо, що у Держдепі заявили, що ймовірні дії ЗСУ в Курській області «не порушують політику США».

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
24 Листопада 2024 року - 21:58
За останніми даними, середньовартість одного гектара землі в Україні становить...
23 Листопада 2024 року - 15:03
Кабінет Міністрів України анонсував новий порядок бронювання, який базується на...
21 Листопада 2024 року - 12:50
Компанія Just SEO оголошує про запуск нової послуги зі створення...
20 Листопада 2024 року - 11:32
Бізнес-бранч – це простір для обміну ідеями, досвідом та натхненням,...