Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди, яка дозволяла Україні безпечно транспортувати зерно через порти Чорного моря, заявив головний економіст Міжнародного валютного фонду.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
«Цілком очевидно, що Чорноморська зернова ініціатива відіграла важливу роль у тому, щоб забезпечити достатню пропозицію зерна у світі минулого року», — сказав П’єр-Олів’є Гурінша. «Ті самі механізми працюють у зворотному напрямку, і це, ймовірно, спричинить тиск на підвищення цін на продукти харчування».
Хоча МВФ все ще оцінює свої прогнози щодо наслідків дій Росії, діапазон зростання цін на зерно на 10%-15%.
Минулого тижня Росія розірвала угоду про експорт зерна в Україну — майже рік після угоди — посиливши невизначеність щодо глобальних поставок продовольства та ескалацію напруженості в регіоні. Цей крок ставить під загрозу ключовий торговельний маршрут з України, одного з провідних у світі вантажників зерна та рослинної олії, якраз перед початком збору наступного врожаю.
У понеділок ціни на пшеницю та кукурудзу різко зросли після того, як Росія атакувала один із найбільших річкових портів України на Дунаї, підвищивши ризики для останнього великого маршруту експорту зерна Києва та світової торгівлі продуктами харчування.
Нагадаємо, 24 липня 2023 року під час нічної атаки дронами Shahed на Одещині російські війська завдали удару по порту «Рені».
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!