Повернення Трампа викликає занепокоєння в Європі, – Bloomberg

Поділитися:

Європейський Союз опинився в стані очікування напередодні повернення Дональда Трампа. Зустріч на вищому рівні показала, що лідери здебільшого знаходяться в режимі очікування, щоб побачити, що він насправді робитиме.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Президент України Володимир Зеленський приєднався до зустрічі в Брюсселі, де лідери застерегли від поспішних рішень щодо пошуку миру в Україні, навіть коли вони висіли в напрузі, щоб побачити, чи виконає Трамп обіцянки скоротити допомогу США, що надходить до Києва.

Зустріч, яка мала на меті досягти єдності, показала деякі помітні відсутності. Еммануель Макрон з Франції пропустив саміт, щоб оцінити збитки від повеней в Індійському океані. Італійка Джорджія Мелоні покинула рано через грип. Канцлер Німеччини Олаф Шольц був присутній, але політично шкутильгав вдома.

Найближчий союзник Трампа в ЄС, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримує зв’язки з Володимиром Путіним, відігравав головну роль на підсумковій прес-конференції саміту.

Загалом, повернення Трампа застало ЄС у найвразливішому моменті за останні роки, змусивши лідерів разом шукати шлях вперед.

«Президент Трамп збирається бути президентом Сполучених Штатів протягом наступних чотирьох років», – заявив прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс журналістам у четвер перед зустріччю. «Нам потрібно залучитися, і ми повинні створити структури, щоб мати таку поважну, прагматичну взаємодію».

За словами європейського дипломата, який побажав залишитися анонімним, саміт відзначився новим відчуттям терміновості серед 27 лідерів, які зібралися на зустріч.

Ряд лідерів, у тому числі Шольц, Мелоні, прем’єр-міністри Данії, Нідерландів і президент Польщі, зібралися окремо в середу ввечері, щоб обговорити підтримку Києва з генсеком НАТО Марком Рютте та Зеленським.

Це спонукало президента Румунії Клауса Йоганніса, серед лідерів НАТО, які не були запрошені, поскаржитися на ексклюзивне зібрання.

Трамп пообіцяв швидко покласти край війні, але він не надав подробиць того, як він збирається це зробити. У понеділок він сказав, що Україні необхідно досягти угоди, щоб припинити російське вторгнення, і дав зрозуміти, що може просувати врегулювання, яке кодифікує російські територіальні надбання.

«Будь-який поштовх до переговорів занадто швидко буде поганою угодою для України», — сказала Кая Каллас, новий головний дипломат ЄС. «Усі інші актори у світі уважно стежать за нашими діями».

Інший вірний союзник України, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, сказав, що лідери ЄС хочуть резолюції, але такої, яка доведе, що це справедливий мир. Він також визнав, що блок “очікує якоїсь ініціативи від нової американської адміністрації”.

Нагадаємо, обраний президент Дональд Трамп заявив, що Україні необхідно досягти угоди, щоб припинити російське вторгнення, і применшив цінність окупованих земель.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Грудня 2024 року - 15:35
В цьому році ціни на продукти для новорічного столу в...
17 Грудня 2024 року - 15:31
Під час повномасштабного вторгнення питання логістики стало одним...
12 Грудня 2024 року - 15:46
2024 рік став роком великих викликів для багатьох бізнесів, і...
12 Грудня 2024 року - 13:58
Ілон Маск став першою людиною, чиї статки досягли 400 мільярдів...