Торгова війна Трампа: зростання ризиків для економіки США

Поділитися:

Останній залп торгової війни президента Дональда Трампа, найбільший акт американського протекціонізму з 1930-х років, швидше за все, загальмує зростання США в найближчій перспективі. Це лише один із потрясінь, які накопичуються для споживачів, компаній та інвесторів, які дедалі більше нервують.

Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.

Крім того, Ілон Маск скорочує федеральну робочу силу, пригнічує імміграцію та потенційно гальмує бізнес-інвестиції на тлі великої невизначеності політики. Додайте все це, і це означає уповільнення найбільшої економіки світу.

Мало хто бачить велику небезпеку прямого скорочення цього року, і в плані також є заходи, що сприяють зростанню, такі як зниження податків. Тим не менш, привид «Трамцесії» був піднятий. Ескалація взаємних мит тільки посилить її — і Трамп чітко дав зрозуміти, що після тих, які він щойно ввів проти Мексики, Канади та Китаю, буде введено ще багато мит.

«Мита мають на меті зробити Америку знову багатою та знову великою. І це відбувається», – сказав президент у Конгресі у вівторок пізно. «Будуть невеликі заворушення, але ми з цим згодні. Це буде небагато».

Майбутні цілі включають Європейський Союз, автомобілі, фармацевтику та напівпровідники, а також «взаємні» тарифи, які помічники Трампа розраховують на основі різноманітних бар’єрів для американських товарів за кордоном. «Незалежно від того, що вони ставлять нам у тарифи, ми встановлюємо тарифи їм», — так президент описав цю частину свого плану Конгресу.

На цьому шляху може бути деякий відкат. Міністр торгівлі Говард Лутнік заявив, що Мексиці та Канаді можна запропонувати шлях до звільнення принаймні від деяких мит уже в середу. Тим не менш, хвиля тарифів набирає вершини на тлі вже чітких сигналів уповільнення зростання та вищої інфляції.

У січні споживчі витрати впали найбільше за майже чотири роки, і довіра послабилася. Минулого місяця активність заводів знизилася, а показник цін на матеріали зріс до найвищого рівня з червня 2022 року.

Скорочення, спричинені Департаментом ефективності уряду Маска, призвели до того, що понад 100 000 федеральних працівників уже втратили роботу, що вплинуло на багатьох підрядників. DOGE може бути недостатнім, щоб викликати рецесію самостійно, але, за словами економіста Клаудії Сам, завдяки швидким рухам і порушенням, він «посилює ризики рецесії двома ключовими способами».

«По-перше, це тимчасово концентрує економічні наслідки, а по-друге, це створює невизначеність, яка може обтяжувати зростання та зайнятість», — написала вона у вівторок. І це на тлі вже сповільненого зростання, все ще високих процентних ставок і шалено високих тарифів, зазначає Сам.

Трамп визнав, що американці можуть відчувати «деякий біль» від торговельної війни, але каже, що довгострокові вигоди від його плану будуть величезними. Адміністрація каже, що тарифи, дерегуляція та зниження податків, які почали проходити через Конгрес, разом спричинять інвестиційний бум.

Як доказ того, що його агресивна торгова політика приносить плоди, команда Трампа вказує на нещодавню обіцянку Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., провідного світового виробника чіпів ШІ, інвестувати додаткові 100 мільярдів доларів у заводи в США. Іншою важливою складовою комплексу політичних заходів є дешева енергія. Є ознаки того, що Трамп переконав нафтові електростанції Саудівську Аравію та Росію прислухатися до його закликів збільшити видобуток, що могло б знизити ціни на насоси та запропонувати певне полегшення споживачам США, які постраждали від мит.

Економіка США неодноразово доводила свою стійкість і зневажала прогнози рецесії. Тим не менш, за словами Стефані Рот, головного економіста Wolfe Research, шоки від Трампа наростають.

Нагадаємо, адміністрація президента Дональда Трампа закликала Мексику ввести мита на китайський імпорт, щоб уникнути запровадження американських мит, які обіцяла адміністрація США.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2025 року - 12:07
Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкти щодо...
15 Квітня 2025 року - 11:25
Великдень 2025 року наближається, і українці готуються до свята з...
15 Квітня 2025 року - 11:18
Поширений сьогодні віддалений формат роботи кардинально змінив підходи до організації...
14 Квітня 2025 року - 11:19
Ведуча каналу "Ми - Україна" Маша Скиба розповідає про грантові...
undefined