Президент Сі Цзіньпін підкреслив важливість досягнення амбітної мети зростання Китаю в умовах загострення торгової війни з США. Однак, якщо Дональд Трамп підвищить тарифи на китайські товари, Пекіну доведеться запровадити потужні стимули для підтримки економічного зростання.
Про це повідомляє Telegram “Перший Бізнесовий“.
На щорічній парламентській сесії в середу Китай оголосив про цільове зростання приблизно на 5% до 2025 року. Це перший раз за понад десять років, коли Пекін поставив однакову мету зростання на три роки поспіль. Ця мета була оголошена на наступний день після того, як Трамп підвищив нові загальні тарифи США на китайські товари до 20%.
Мита можуть завдати шкоди головному двигуну зростання Китаю, тому китайські чиновники намагаються збалансувати економічні ризики та забезпечити стійке зростання. Введення потужних стимулів для компенсування втрат від торгівлі з США може підірвати зусилля Сі Цзіньпіна щодо зменшення боргового навантаження. На відміну від попередніх спадів, Пекін чинив опір масштабним стимулам після пандемії.
«Це зведеться до політичного рішення про те, яку ціну вони готові заплатити за зростання», — сказав Крістофер Беддор, заступник директора з досліджень Китаю Gavekal Dragonomics у Гонконгу. «Чиновники можуть посилити фіскальне стимулювання, але питання в тому, чи готові вони погодитися на значне зростання боргу для цього».
Один із способів уникнути необхідності стимулювання Китаю — укласти угоду з Трампом. Це може призвести до того, що Пекін пообіцяє купувати більше американських товарів або запропонує китайським компаніям розмістити заводи на американській землі.
За словами Ларрі Ху, головного економіста з Китаю Macquarie Group, якщо тарифи підвищаться до рівня 60%, який Трамп висунув під час передвиборчої кампанії, вони можуть знизити зростання Китаю цього року на два відсотки. Аналітики погоджуються, що стимулювання може пом’якшити вплив тарифів.
Офіційні особи вже натякнули на більшу підтримку. Шень Даньян, чиновник, відповідальний за підготовку звіту про роботу уряду, заявив, що «існують резервні плани щодо макроекономічної політики, і політика буде динамічно коригуватися залежно від ситуації».
Додаткові заходи, ймовірно, будуть прийняті після аналізу впливу тарифів на зростання. У середині квітня Китай оприлюднить свої офіційні дані про економічне зростання за перший квартал, після чого відбудеться економічна зустріч Політбюро.
Нагадаємо, останній залп торгової війни президента Дональда Трампа, найбільший акт американського протекціонізму з 1930-х років, швидше за все, загальмує зростання США в найближчій перспективі.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!