Добре, що фітнес-цілі часто фігурують у списках планів на рік. Але на жаль, нерідко залишаються тільки в планах. Люди намагаються примушувати себе до тренувань. Проте через примус не вдається займатися регулярно, а для досягнення цілей потрібна регулярність. Тренування мають приносити задоволення, тоді вони перетворюються на довгу та щасливу історію. Розберемося, як почати займатися фітнесом так, щоб захотілося продовжувати.
Окреслити стартову точку
На мапі не можна прокласти шлях без стартової точки. Так само і для досягнення мети необхідно чесно позначити, де ви знаходитеся зараз. Якщо не приділити увагу правильному старту, то в найкращому випадку заняття не дадуть результату. А в найгіршому — можуть призвести до травми.
У hiitworks перед початком регулярних занять ми рекомендуємо пройти фітнес-тестування. Це індивідуальна зустріч із тренером, де вимірюються параметри та склад тіла, а також фізичні показники. Крім того, тренер дізнається про ваш графік і спосіб життя. Після цього ви отримаєте зрозумілий план, які тренування будуть найбільш ефективними, а які не підійдуть вам на старті.
Не катувати себе
Нікому не спаде на думку вимагати світових рекордів від спортсменів-початківців. Проте люди, які не приділяли увагу фізичній активності, можуть катувати себе щоденними тренуваннями та очікують миттєво позбутися зайвої ваги.
Починають щоденно вимірюватися на вагах, проте показники у кілограмах скоріше введуть в оману на старті, ніж допоможуть оцінити результат. М’язи важать більше за жирову тканину. Якщо організм втрачає м’язи та воду, ніби під час хвороби, може виникнути ілюзія «схуднення».
Зробіть ваше самопочуття головним орієнтиром на старті. Якщо ви отримуєте заряд енергії від тренувань, то ви на правильному шляху. Об’єктивні показники можна отримати, вимірюючи параметри та склад тіла. А цифра у кілограмах на вагах досить оманлива.
Дбати про себе
Якщо ви давно або ніколи не займалися, то навіть ефективні та розумні тренування все одно створять додаткове навантаження на організм. Потрібно подбати про себе та допомогти організму адаптуватися.
Окрім тренувань, важливими компонентами для досягнення фітнес-цілей є сон і харчування. Намагайтеся вкладатися до 23:00 та спати у прохолодній темній кімнаті. Не в наших силах скасувати повітряні тривоги, але в наших силах приділяти увагу сну, наскільки це можливо.
А здорове харчування не передбачає жорстких дієт. Натомість це триразовий раціон, що включає білкові та цільнозернові продукти, оливкову олію та горіхи, овочі та зелень. Такий раціон важливий не лише тому, що він сприятиме схудненню, а й, тому що надаватиме енергію для тренувань та інших життєвих справ.
Включити тренування в план
Для багатьох звично вести робочі справи у щотижневиках. А турботі про себе час приділяють нерегулярно. Тренування варто включити у план так само як задачі на роботі. Ба більше, саме тренування можуть стати «якорями», навколо яких буде зручно будувати інші справи у календарі.
У графіку сучасних людей відверто немає часу на багатогодинні тренування. Хороша новина в тому, що для досягнення фітнес-цілей не потрібно зачиняти себе у спортзалі на кілька годин. Достатньо занять тривалістю 45 хвилин 3-5 разів на тиждень.
Проте не варто обмежуватися тренуваннями в залі. Надавайте перевагу активному відпочинку та не забувайте про 10 000 кроків. Згадайте, як ви насолоджувались рухом у дитинстві та знайдіть активність до душі, тоді й результати не забаряться.
Автор: Ярослав Сойніков, співзасновник мережі фітнес-студій для зайнятих людей hiitworks
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!