Утретє від початку повномасштабної війни в Києві пройшов форум Investman

Поділитися:

Утретє від початку повномасштабної війни інвестори, бізнесмени, підприємці та небайдужі до економічної розбудови країни українці зібралися на форумі Investman. Цього разу він вийшов на міжнародний рівень.

Упродовж дня у КВЦ “Парковий” понад 700 інвесторів, більш як 35 топ-спікерів та активні українські компанії не лише обговорювали гарячі для українського бізнесу теми, а й підписували контракти й налагоджували зв’язки.

Ідея створити платформу Investman, яка об’єднує, допомагає та відкриває можливості для українського бізнесу, виникла два роки тому як реакція на повномасштабне російське вторгнення, — розповідає організатор Микола Заруцький. Бізнеси, яким терміново потрібно було реагувати й адаптовуватися до нових реалій, потребували не лише капіталовкладень, а й комунікації та інформації. Цей запит залишається актуальним і сьогодні.

Микола Заруцький, ідеолог та організатор Investman 

Нам сказали сто “ні”, чому цього заходу не буде, але ми це зробили бо за нами сила, а сила – це наші інвестмени, ті, хто вірять у наше майбутнє і залучають інвестиції, реалізовують інвестиційні проєкти, цікавляться цією темою.  Ми побачили, що можемо бути корисними саме об’єднуючи людей заради економічної сили. Це надихає бізнеси, організовує робочі місця, надає змогу нетворкінгу, новим контрактам і спілкуванню, яке сьогодні необхідне.

Охопити різнопланові економічні теми, задовольнити запити як інвесторів так і підприємців, роз’яснити інвестиційні можливості українських компаній тим, хто лише думає — як не втратити, а вигідно інвестувати кошти — головна мета травневого форуму Investman. Для цього створили кілька майданчиків: на двох великих сценах паралельно відбувалися дискусійні панелі за участі українських та закордонних гостей: економічних експертів, бізнесменів, правників та культурних діячів, а на самому заході — виставки бізнесів та новинок військової техніки.

Кирило Пільчук, організатор Investman 

Ми вдячні активним підприємцям та спільнотам за підтримку та партнерство. Попри усі виклики вони працюють, розвиваються, сплачують податки й шукають та створюють можливості для росту. Бізнес-тенденції, запити та потреби українського бізнесу за два роки постійно трансформовуються, ми ж допомагаємо інвестменам тримати руку на пульсі і бути вкурсі найважливішого по різним напрямкам: це і індустрії, технології, агро, military-tech, новації, IT та інші технологічні й цікаві проєкти.

У фокусі уваги були реалії, перспективи та тренди 2024-2025 років в інвестиціях, ефективні стратегії, критерії та пріоритети у формуванні інвестиційного портфеля, безпека інвестицій як залучати фінансування у проєкти. Говорили про те, як захистити бізнес, інтелектуальну власність та інновації, якими лідери бачать перспективи галузевого розвитку України.

Дізнатися про успішний досвід проєктів за період війни охочі могли на прикладі кількох компаній. Хоч повномасштабне російське вторгнення шокувало бізнес та українську економіку, чимало українських проактивних компаній змогли не лише адаптуватися до викликів, а й розвиватися самим й давати можливість іншим вже у нових реаліях.

У PHOENIX INVEST, які представляють групу компаній з будівництва котеджних містечок та керування у форматі відпочинкових комплексів відмічають — війна підштовхнула людей більше скеровувати ресурси саме у західні області України, відтак інвестиційна привабливість Буковелю та інших курортів зросла.  Середня капіталіція цього напрямку – 40%, наші інвестори отримують 15% річного доходу та дивіденди від операційного керування нерухомістю. Усі інвестори є власниками нерухомості і можуть нею розпоряджатися.

Євген Аміров, СЕО групи компаній PHOENIX 

Внутрішній попит в Україні збільшився на Буковель, адже немає зараз інших рекреаційних зон, які були б так само безпечними і давали можливість перезавантажитись від тривог в великих містах. Ми створюємо проєкти “під ключ” і робимо їх дохідними. Ми думаємо про інфраструктуру, про компетентність та комплектацію номерів. Про те, щоб гостям було спокійно, безпечно і комфортно відпочивати в нас. Ми створили, до прикладу, дитячий клуб – це не дохідна справа, але вона допомагає, підтримує емоційно.

Про можливості ринку землі, який відкрився в Україні незадовго до повномасштабного вторгнення і є відносно новою для інвесторів галуззю, розповідають у компанії Zeminvest. Попри усі виклики, за три роки цей напрямок зростає і розвивається, адже земля вона як ресурс не зникне. Як показує досвід сусідньої Польщі – її вартість тільки зростатиме.

Олександр Чорний, співзасновник ZemInvest

За час повномасштабного вторгнення земля в Україні здорожчала майже на 30%. Але з 27 млн гектар продано приблизно 1%, тому можна сказати, що ринок землі знаходиться на початковому етапі й розвивається. “Поріг входу” ми називаємо 4 000 доларів – це середня вартість одного паю. Яка перспектива?  У Польщі ринок землі відкривався при вартості 1 га в півтори тисячі доларів, так само, як і в нас. Сьогодні, через 20 років після відкриття ринку, земля в Польщі коштує 11 тисяч євро. Це суттєве здорожчання та капіталізація. Але треба розуміти: земля – інвестиція не короткочасна.

Як це не парадоксально, але Київ — найбільш недооцінене місто для інвестицій на ринку готельного бізнесу. Водночас ризики тут найменші — переконаний Гліб Кузнєцов, власник керуючої компанії “Apgrade”. Компанія понад десять років працює на ринку готельного бізнесу столиці й наразі має 10 готелів і продовжує розвиватися попри війну. Також “Apgrade” займається модернізацією та оновленням житла у вже побудованих, старовинних будівлях у центрі Києва.

Гліб КУЗНЄЦОВ,  власник керуючої компанії «APGRADE»

“У столиці частково призупинилося будівництво та проєктування готелів. Ті, хто таки працюють у Києві, не форсують процеси. Але не скажу, що ціни обвалилися чи сильно просілили, адже нові об’єкти практично не з’являються, а старі, які залишаються – тримають ціну, ба більше – навіть подекуди відстежуємо ріст вартості, адже масштабування діяльності немає, а попит є. Тожс столична готельна нерухомість і Київ – найбільш недооцінене місто для інвестицій. Інвестори та девелопери бачать тренд на розвиток західних областей, тож для Києва з’являться нові можливості з меншою конкуренцією. Звуження локації в перспективі дає більший результат”

Реалізовувати проєкти й інвестувати у бізнес сьогодні було б неможливо, якби не українські військові, які дають відсіч російським окупантам на фронті. Тож, до форуму долучилися військові, зокрема з благодійного фонду “Підтримай Третю Штурмову” та Дніпровського окремого батальйону. Вони розповіли підприємцям про нагальні потреби війська та провели благодійні аукціони.

Роман “Борода”, боєць Дніпровського окремого батальйону, в/ч А-7221

“Інвестиції зараз потрібні, бо за інвестиціями — податки, які дуже потрібні зокрема і для війська. Важливі інвестиції і у військові напрямки та бізнеси, які будуть підтримувати галузі оборони та виробництво усього, що потрібно на фронті — FPV-дрони, РЕБи та інше.”.

Сергій “Честер”, керівник офіційного центру БФ “Підтримай Третю Штурмову бригаду”

“Військові та інвестори разом, кожен на своєму напрямку, докладають зусиль для збереження України. Дякуємо усім небайдужим. Продовжуємо шлях. Кожен донат — це твій внесок в наші штурми”

На завершення відбулася панель “Мистецтво як фінансова та культурна інвестиція”. Народний художник та скульптор Олег Пінчук, який понад 30 років працює розвиває українське мистецтво й провів сотні виставок як в межах країни, так і у світі, розповідає — під час війни колекціонування мистецтва значно ускладнилося.

Олег Пінчук, скульптор 

Інвестиції повинні бути, але поки йде війна — гроші спрямовують на зброю, інфраструктуру і відновлення знищеного. Мистецтво не у пріорітеті, і це природньо, разом з тим чимало українських художників виставляються по світу, багато закордонних музеїв і європейців цікавляться українським мистецтвом.

Показати світові — попри війну український бізнес та інвестиції працюють, а вкладати в українському ринку вигідно — важливий акцент цьогорічних заходів.

Сергій Цівкач, MANAGING PARTNER IN UKRAINE, CHICAGO ATLANTIC TRIDENT 

“Для нас дуже важливо робити ті інвестиції, які будуть важливими для відбудови та економічної модернізації. Проєкти в сфері промисловості — наш пріоритет. Ми хочемо показати, як можна інвестувати під час війни, тому що інвестиційна можливість є довгостроковою, немає сенсу чекати з нашої точки зору, потрібно робити перші кроки сьогодні. Тож цей захід є дуже важливим — щоб показати іноземним партнерам що українські компанії працюють. Дуже вдячний за те, що підіймаєте питання інвестування серед українського бізнесу”.

Анна Дерев’янко, European Business Association

Вдячна, що тематика інвестицій в Україні продовжується. Інвестиції — це про довіру та комунікацію. Наші євроінтеграційні прагнення — один із позитивів, як і валютна лібералізація. Є і виклики, окрім війни — це питання мобілізації, людей важко знайти для білого, офіційного бізнесу. Дякую усім бізнесменам за те що тримаєтеся, знаходите шлях в достатньо складних умовах.

На форумі заслухали українських та закордонних експертів, зокрема виступили Сергій Цівкач, MANAGING PARTNER IN UKRAINE, CHICAGO ATLANTIC TRIDENT, Анна Дерев’янко, European Business Association, Аліса Серебряник, Керуючий партнер Major Key, Іван Петренко, One Capital, Дмитро Кузьменко, UVCA, Сергій Крамаренко, GRUNTOVNO, Микола Черняк, AGRONIX, Денис Гарасюта, член правління ПрАТ “ЕКСПОРТНО-КРЕДИТНЕ АГЕНТСТВО”, Андрій Длігач, Advanter Group & Board, Олена Орлюк, директор Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій? Євген Миронюк, BrainTank, Валерій Кирилко, Індустріальні Парки України . Олена Гареєва, UkrMilTech, Євгеній Шакотько, Керівник напрямку регуляторної політики та зв’язків з органами державної влади Advantage Ukraine, Олександр Чорний, ZemInvest, Гліб Кузнєцов, власник керуючої компанії “APGRADE”, Олена Гіль, заступниця керівника групи “Фінансове посередництво та сприяння фінансовому сектору” Проєкту USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”, Ірина Ніколаєва, Hyper Soft Investment, Валерія Кушнерчук, Diia.City.Union та Ukrainian Startup Fund, Ігор Таранов, Horison Europe, Максим Бондаренко, UKRAINE INVEST, Андрій Яценко (Diesel), лідер та засновник гурту GREEN GREY, Анастасія Лобортас, СЕО та креативна директорка ювелірного Дому “Lobortas”, Олег Пінчук, скульптор та колекціонер, Євгенія Білоусова, мистецтвознавець-експерт, директорка галереї “НЮ АРТ”, Владислав Вакуленко, співзасновник “Vakulenko art Consulting”, art-advisor, колекціонер та волонтер, Андрій Ушаков, засновник проєкта “ГАЛУШКА”, Яніс Степаненко, засновник бренду “YS Couture”, Олена Ткаченко, заступник генерального директора консалтингової компанії “Сідкон”, Євген Аміров, СЕО групи компаній PHOENIX, David Nichols, Founding Partner in “Invest In Bravery”, Petr Stransky, партнер IDAP Global.

Організатори підбивають підсумки і вже готуються до наступної виставки-форуму, яка відбудеться восени. Це буде четвертий великий захід під час повномасштабного вторгнення, який допоможе бізнесу адаптуватися до змін законодавства, дізнатися про актуальні можливості та підготуватися до зими.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
2 Листопада 2024 року - 10:06
Подія, яка не залишить байдужим жодного поціновувача ювелірного мистецтва: з...
30 Жовтня 2024 року - 15:39
Креді Агріколь отримав срібло в рамках церемонії нагородження престижної міжнародної...
29 Жовтня 2024 року - 13:45
Верховна Рада України ухвалила рішення про продовження дії воєнного стану...
29 Жовтня 2024 року - 13:34
BROCARD – найбільша в країні парфумерно-косметична мережа та онлайн-ритейлер в сегменті...