Дія «зернової угоди» продовжили ще на 120 днів – до 19 березня 2023 року. Рішення було ухвалено у Стамбулі 17 листопада. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
За його словами, гарантами безпечного транспортування залишилися, як і раніше, ООН та Туреччина.
Україна за період роботи «зернової угоди», з серпня до 17 листопада, експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу.
Це значний обсяг, але недостатній. У світового ринку немає можливості замінити українську агропродукцію у найближчій перспективі. Водночас можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу», – зазначив Кубраков.
Він також повідомив, що Україна запропонувала включити в угоду порт Миколаїв і зараз очікує на відповідь від партнерів з Ініціативи.
«Ми офіційно звернулися до партнерів з Ініціативи із пропозицією продовжити її мінімум на 1 рік та включити до неї порт Миколаїв. Очікуємо на їхню відповідь», – повідомив міністр.
Напередодні 16 жовтня запрацювала гуманітарна програма Grain From Ukraine. Про неї заявляв президент Володимир Зеленський на саміті G20, закликаючи країни-члени «двадцятки» (крім Росії) приєднатися до програми.
Grain From Ukraine («Зерно з України») покликана запобігти голоду в країнах Африки та Азії. 16 листопада у її рамках судно NORD VIND із 27 тисяч тонн пшениці для Ефіопії вийшло з України.
«З ініціативи президента України Володимира Зеленського розпочато гуманітарну програму GrainFromUkraine. Перший балкер із українською пшеницею вийшов із порту «Одеса». Вантаж був відправлений за підтримки уряду Німеччини та Всесвітньої Продовольчої Програми ООН», – повідомили у Мінінфраструктурі.
Нагадаємо, 22 липня ООН, Туреччина, росія та Україна уклали угоду про «зерновий коридор». Його дія була розрахована до листопада.
29 жовтня Росія заявила про вихід з «зернової ініціативи», але 2 листопада відновила свою участь і почала переговори щодо продовження угоди.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!