Китай хоче купувати російський газ з дисконтом у 50%

Поділитися:

Китай скуповує російський скраплений газ за півціни, оскільки Європа уникає постачання. Експортний завод ЗПГ «Сахалін-2» на Далекому Сході росії продав кілька партій у Китай із постачанням до грудня вартістю майже половина від поточної спотової ціни.

Про це йдеться у матеріалі Bloomberg. Цей крок вигідний обом країнам: Китай може забезпечити собі дешевші постачання та перепродувати газ підприємствам у Європі та Азії, тоді як росія може продовжувати продавати паливо з прибутком. Японія та Південна Корея, які традиційно є основними одержувачами сахалінського ЗПГ, припинили закупівлю спотових поставок із заводу після вторгнення росії в Україну.

«Російські постачання все ще пробиваються на ринок, просто з реорганізацією торгових потоків через учасників ринку, які не проти прийому російських вантажів», – сказав Сол Кавонік, енергетичний аналітик Credit Suisse.

Імпорт ЗПГ до Китаю з росії зріс у серпні до найвищого рівня щонайменше за два роки, згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg. Тим часом поставки зі США різко впали, оскільки китайські імпортери перенаправляють вантажі до Європи, отримуючи величезний прибуток.

Неформально росія вже вимагає зняття санкцій ЄС в обмін на відновлення постачання газу до країн євроблоку «Північним потоком-1». Поки обмеження не буде знято, паливо трубопроводом «Північний потік» до Європи не поставлятиметься, –пишуть західні ЗМІ. Тобто шанси, що у разі обмеження ціни поставки газу будуть повністю зупинені, зростають.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Листопада 2024 року - 12:50
Компанія Just SEO оголошує про запуск нової послуги зі створення...
20 Листопада 2024 року - 11:32
Бізнес-бранч – це простір для обміну ідеями, досвідом та натхненням,...
19 Листопада 2024 року - 14:48
Верховна Рада України схвалила в цілому Проект Державного бюджету на...
19 Листопада 2024 року - 13:59
До повномасштабного вторгнення рф ринок праці щорічно зростав...