Цифровізація у медичній сфері: як мережа “Добробут” відмовляється від паперу

Поділитися:

Під час повномасштабного вторгнення питання логістики стало одним із пріоритетних для виживання бізнесу. Зокрема, коли говоримо про своєчасне відправлення та підписання документів. Компанії, які заздалегідь перейшли на цифрові рішення, змогли швидше адаптуватися до нових реалій.

Ще п’ять років тому працівники медичної мережі “Добробут” зрозуміли, що майбутнє — це не папірці на столах, а автоматизація робочих процесів. Дмитро Гроссу, директор з корпоративних продажів “Добробуту” ділиться, як медична мережа перевела 95% В2В продажів у сервіс цифрових рішень для бізнесу “Вчасно” та змогла існувати в умовах повномасштабного вторгнення.

Як перевести працівників та партнерів в ЕДО 

Наша компанія щомісяця друкувала близько 5000 документів, які потрібно було пакувати та надсилати кур’єром. Через це не всі документи потрапляли на підпис вчасно — значна частина затримувалася або губилася. Електронний документообіг став рятівним рішенням, яке значно пришвидшило виконання робочих завдань.

Найскладніше завдання під час впровадження нових інструментів — це “продати” ідею спершу керівництву, а потім колегам та партнерам. Це особливо важко реалізувати, коли ті користуються різними провайдерами або взагалі не готові переходити на електронний документообіг.

Наприклад, медична мережа “Добробут” щороку економить близько 100 000 грн завдяки впровадженню цифрових рішень. Коли ми намагалися донести це нашим партнерам, вони не могли повністю оцінити економічну вигоду. Оскільки саме наша мережа платила за доставку документів. Ми вирішили змінити підхід і розробили спеціальну знижку на медичні послуги для партнерів, якщо документи відправлятимуться у Вчасно. Таким чином ми мотивували компанії протестувати електронний документообіг та залучити партнерів переходити від паперів в ЕДО. 

Які результати отримали?

  • Оптимізація робочих процесів. Утричі скоротили час відправлення та отримання документів. 
  • Пришвидшення оплат. Завдяки цифровим рішенням оплату за надані послуги отримуємо на 25-30% швидше та зберігаємо мінімальний касовий розрив. 
  • Економія фінансів. Протягом 5 років від впровадження електронного документообігу та цифрових підписів вдалося заощадити сотні тисяч гривень.

За підтримки міжнародних та українських фондів медична мережа “Добробут” та благодійний фонд Dobrobut Foundation, заснований мережею, надавали медичні послуги безоплатно та збирали кошти на лікування всім постраждалим від повномасштабного вторгнення. Цифрові інструменти дозволили зосередити увагу на допомозі населенню, а не на пошуку, де надрукувати та надіслати документ.

Перехід від паперового документообігу може здатися складним та ресурсозатратним. Однак, саме у турбулентні часи технології демонструють свою силу спрощувати процеси. Те, що раніше займало тижні, тепер можна виконати у кілька натискань і з будь-якого місця. 

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Грудня 2024 року - 15:31
Під час повномасштабного вторгнення питання логістики стало одним...
12 Грудня 2024 року - 15:46
2024 рік став роком великих викликів для багатьох бізнесів, і...
12 Грудня 2024 року - 13:58
Ілон Маск став першою людиною, чиї статки досягли 400 мільярдів...
11 Грудня 2024 року - 16:59
2024 рік став важким випробуванням для бізнесу в Україні, зокрема...