Здається, що сучасний ритм не залишає енергії для тренувань. У робочій метушні та в хаосі новин важко знайти сили дійти до зали. Проте саме фізична активність може допомогти віднайти контроль над рівнем енергії та якістю життя. Ми дізналися в співзасновника мережі фітнес-студій hiitworks Ярослава Сойнікова, як тренування впливають на продуктивність.
Куди зникає енергія
У дитинстві ми рухаємося із задоволенням. Бо рух — здорова потреба тіла, як вода. У підлітковому віці вже більше часу проводимо сидячи з гаджетами. А життя дорослих огортає «епідемія сидіння»: за компʼютером на роботі, в автівці в дорозі, на дивані під час відпочинку.
Дедалі складніше знайти час і бажання для руху. Проте потреба тіла не зникає. Так сучасний спосіб життя перетворює нас на змарнілих, втомлених і хворих.
Щоб повернути гарне самопочуття та радість руху, варто вбудувати активність у свій графік. Мова не йде про багатогодинні тренування, які скоріше виснажать ніж принесуть користь. Для кращого здоровʼя достатньо кілька хвилин руху, але продуманих і регулярних.
Як тренуватися для продуктивного життя
На жаль, стереотипно тренування сприймають як виснажливі процедури, до яких себе потрібно змушувати. Під примусом вдається зʼявитися в залі раз на місяць, в найкращому випадку. Проте такі тренування не змінять самопочуття. Це ніби раз на місяць попити води, а потім 30 днів мучити себе спрагою.
Щоб тренування дійсно підвищували ваш рівень енергії, важливі 3 компоненти: регулярність, різноманіття та адекватність.
- Регулярність можлива лише з тренуваннями, які будуть вам до душі та зручно вбудуються в графік. У hiitworks заняття тривають 45 хвилин і проходять цілий день, щоб зручно було завітати до, після роботи чи навіть у обідню перерву.
- Різноманіття передбачає рух, що всебічно розвиває можливості вашого тіла. У hiitworks мінімум тренажерів. Натомість заняття включають в роботу всі мʼязи та суглоби, зморені сидячим способом життя. Силові, інтервальні та відновлювальні заняття комбінують вправи на розвиток сили, витривалості та гнучкості.
- Адекватність означає, що тренування відповідають вашому рівню підготовки. У hiitworks на кожному занятті за технікою вправ стежить тренер і адаптує навантаження для кожного. Адже із зали ви маєте виходити в гарному гуморі, а не в стані нервового виснаження.
Для гарного самопочуття буде достатньо додати 3-5 різноманітних і адекватних тренувань на тиждень. Проте краще не обмежуватися лише ними.
Що робити за межами залу
Рух важливий не лише на тренуванні, а й протягом дня. Він не потребує багато часу. Це лише справа звички. Хорошою звичкою стане тримати килимок для йоги біля ліжка. Ранок варто почати з легкої руханки, а ввечері дихальні практики допоможуть зняти втому.
Впродовж робочого дня короткі паузи для руху сприятимуть продуктивності. Концентрація нашої уваги не постійна. Зазвичай складно її утримувати довше 40 хвилин. 10-хвилинні паузи для руху щогодини стануть у пригоді. Можна прогулятися сходами чи дійти до кулера з водою, щоб закріпити ще одну корисну звичку — пити достатньо води.
Одне з найбільш природних занять для нашого тіла — це ходіння. Славнозвісні 10 000 кроків будуть корисними як для фізичного, так і для емоційного стану. Вихідні також краще проводити активніше — виходити на прогулянки, кататися на велосипеді, грати з дітьми.
Заплануйте час для руху у вашому календарі, і тіло подякує вам. Адже час на власне здоровʼя та енергію точно не менш важливий ніж робочі зустрічі.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!