Китай має покращити своє фінансове становище, – Bloomberg

Поділитися:

Одним з важливих результатів політичної зустрічі в Пекіні минулого тижня стало рішення про те, щоб центральний уряд витрачав більше коштів на зниження навантаження на місцеві органи влади, які відчувають брак коштів.

Про це пише Telegram “Перший Бізнесовий“.

На прес-конференції минулої п’ятниці один з високопосадовців Комуністичної партії, який відповідає за економіку, заявив, що Пекін реструктурує фінансову систему, надавши більше коштів місцевим органам влади та допомагаючи їм знайти нові джерела доходів.

“У відповідь на фінансові труднощі місцевих органів влади та низових органів влади пропонується покращити фінансові відносини між центральними та місцевими органами влади, збільшити місцеві незалежні фінансові ресурси, розширити місцеві податкові джерела”, – сказав Хан Веньсю, заступник директора, який відповідає за управління.

Поки неясно, як саме це працюватиме, але це, ймовірно, спричинить зміну порядку стягнення податків і того, куди йдуть гроші. Також зміни можуть включати випуск більшої кількості боргових зобов’язань для оплати витрат.

Одна з основних проблем, яку має вирішити Китай – це зростаючий місцевий дефіцит. Тисячі провінцій, міст, округів та селищ по всій країні потребують допомоги. Їхній сукупний бюджетний дефіцит минулого року становив рекордні 15 трлн юанів (2,1 трлн доларів США), а цього року він виглядає лише трохи меншим. На додаток до цього місцеві органи влади Китаю перебувають у мінусі. Щоб звести кінці з кінцями, вони покладаються на трансфертні виплати з Пекіна та інші кошти.

Для цього є кілька причин, але однією з ключових є скорочення доходів, які вони одержують від продажу землі забудовникам, які були джерелом коштів на оплату місцевого розвитку. Цей дохід упав двозначними числами за два роки до 2023 року, а за перші п’ять місяців цього року він був меншим за половину рівня за той же період у 2021 році.

Крім того, місцевим органам влади необхідно витратити гроші на підготовку цієї землі до продажу, а це означає, що торік вони отримали від продажу лише 260 мільярдів юанів.

Нагадаємо, велика економічна перебудова Сі Цзіньпіна знижує темп та дещо пом’якшує загальне сповільнення Китаю.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Листопада 2024 року - 12:50
Компанія Just SEO оголошує про запуск нової послуги зі створення...
20 Листопада 2024 року - 11:32
Бізнес-бранч – це простір для обміну ідеями, досвідом та натхненням,...
19 Листопада 2024 року - 14:48
Верховна Рада України схвалила в цілому Проект Державного бюджету на...
19 Листопада 2024 року - 13:59
До повномасштабного вторгнення рф ринок праці щорічно зростав...