Найбільший успіх мають виробники снарядів та ракет для MLRS.
Військова допомога Україні від західних країн призвела до зростання доходів оборонних компаній. Насамперед йдеться про військову промисловість США. Про це повідомляє Reuters.
Така динаміка пов’язана з тим, що уряди США та країн Європи поповнюють свої запаси озброєння, після його передачі Києву для захисту від російських окупантів.
Зазначається, що американські оборонні компанії Lockheed Martin та General Dynamics очікують збільшення своїх доходів, виконуючи наявні замовлення на сотні тисяч артилерійських снарядів, сотні ракет-перехоплювачів для комплексів ПРО Patriot, а також маючи значну кількість замовлень на бронетехніку.
Наприклад, підрозділ компанії General Dynamics Combat Systems, який виробляє бронемашини, танки і артилерію, що використовується в Україні, збільшив свої доходи майже на 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
“Ми дуже швидко перейшли від 14 тис артилерійських снарядів на місяць до 20 тис. Ми працюємо з випередженням графіка, щоб збільшити виробничі потужності до 85 тисяч і навіть до 100 тис снарядів на місяць”, – сказав фінансовий директор General Dynamics Джейсон Айкен.
Американська компанія RTX (колишня Raytheon), яка виробляє ракети AIM-120 AMRAAM, заявила, що після вторгнення Росії в лютому 2022 року вже отримала нові замовлення більш ніж на три мільярди доларів.
Також у третьому кварталі продажі озброєння компанії Northrop Grumman зросли на 6% завдяки високому попиту на реактивні снаряди сімейства GMLRS, що використовуються в РСЗВ HIMARS і M270.
Раніше повідомлялося, що компанія Lockheed Martin отримала контракт від Пентагону на виробництво ракет PAC-3 комплексу Patriot. Його вартість оцінюється в 556 мільйонів доларів.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!