3 березня 2025 року, за запрошенням Сумської обласної військової адміністрації, команда Української універсальної біржі взяла участь в онлайн-конференції, присвяченій взаємодії товарних бірж із деревообробними підприємствами Сумської області.
У заході взяли участь представники товарних бірж, зокрема Української універсальної біржі, деревообробних підприємств, органів влади та експерти галузі. Основну увагу було зосереджено на механізмах ефективної взаємодії між учасниками ринку, забезпеченні прозорих та конкурентних умов для торгівлі, постторговому періоду, зокрема питаннях, пов’язаних із ритмічністю виконання договорів і факторах, що впливають на їх виконання, а також шляхах вдосконалення регіональної політики у сфері лісозаготівлі та деревообробки.
«Сьогодні вже вкотре за запрошенням Сумської ОВА взяли участь з колегами в онлайн-конференції, де обговорили важливі та гострі питання роботи ринку в цілому і деревообробних підприємств у прифронтових регіонах в умовах постійної загрози. Зокрема акцентували увагу на необхідності стабільного постачання сировини, забезпеченні рівних умов для всіх учасників ринку та вдосконаленні механізмів торгівлі. Крім того, обговорили виклики, з якими зіштовхуються підприємства в регіоні через безпекові ризики та логістичні труднощі. Спільна робота бізнесу, влади та експертів у цьому напрямку, відкритий діалог дозволять знайти ефективні рішення та підтримати деревообробну галузь у складних умовах», – розповів Сергій Гладкий, директор Української універсальної біржі.
Перший заступник начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас Савченко активно вибудовує комунікації з представниками бізнесу з метою його підтримки. Він наголосив на важливості розуміння складнощів роботи деревообробних підприємств у регіонах, де присутня постійна загроза життю, де за декілька кілометрів ведуться бойові дії. Він підкреслив, що розуміння специфіки ведення заготівлі, логістики та переробки всіма учасниками ринку є ключовим фактором для забезпечення стабільного функціонування галузі та підтримки як переробників, так і економіки області.
Учасники конференції також обговорили нагальні проблеми, зокрема питання логістики та нормативного регулювання.
Довідково: Сумська область має значний потенціал у сфері лісозаготівлі та деревообробки, що відіграє важливу роль у розвитку регіональної економіки. Забезпечення прозорих механізмів реалізації лісоматеріалів є одним із ключових завдань для подальшого сталого розвитку галузі. Підтримка деревообробних підприємств області – одне з ключових завдань у реаліях війни.
Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!